Przewrócone łodzie - WOPR apeluje o rozwagę

WOPR apeluję o rozwagę i sprawdzanie prognozy pogody

Dwukrotnie musieli interweniować w poniedziałek (26.07) ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Suwałkach. Gwałtowny wiatr wywracał łodzie.

 

Ratownicy Suwalskiego WOPR-u podczas patrolu na jeziorze Wigry 26.07.2021 około godziny 14.15 natrafili na łódź wiosłową z trzema osobami – dwie osoby dorosłe z małym dzieckiem, które potrzebowały pomocy. W tym czasie na akwenie panowały trudne warunki pogodowe – silny wiatr  i wysoka fala znosiła coraz dalej od brzegu, tylko dziecko było ubrane w kamizelkę asekuracyjną. Ratownicy zabezpieczyli turystów i bezpiecznie odholowali do brzegu.

 

Tego samego dnia około godz. 16, ratownicy Suwalskiego WOPR-u dostali informację do wywróconej łodzi żaglowej „Omega” w okolicy Rosochatego Rogu - z dwiema osobami w wodzie . Natychmiast zadysponowano dwie ratownicze łodzie motorowe. Po dopłynięciu na  miejsce zdarzenia, ratownicy zastali dwie osoby dorosłe bez kamizelek asekuracyjnych w wodzie trzymające się dryfującej łodzi, która zrobiła tzw. grzyba. Ratownicy wyciągnęli poszkodowanych z wody do swoich łodzi, zabezpieczyli w sprzęt asekuracyjny. Następnie odholowano żaglówkę do brzegu. Turyści z Zawiercia nie potrzebowali pomocy medycznej.

 

Suwalskie WOPR apeluję o rozwagę, sprawdzanie prognozy pogody i najważniejsze-o zakładanie kamizelek asekuracyjnych.

 

Dodaj komentarz