O bezpieczeństwie na stoku w Szelmencie

Zawody narciarskie, pokaz tresury i posłuszeństwa psa służbowego

Zawody narciarskie, pokaz tresury i posłuszeństwa psa służbowego oraz liczne konkursy profilaktyczne przygotowali policjanci młodym miłośnikom sportów zimowych.

 

W sobotę (15.01) w związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Śniegu, podlascy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Rutce Tartak oraz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach i pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej przygotowali miłośnikom sportów zimowych wiele atrakcji w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji Szelment. W stoiskach profilaktycznych zorganizowano dzieciom konkursy i zabawy edukacyjne, związane z bezpiecznym spędzaniem czasu wolnego zimą. Spotkanie było też doskonałą okazją, aby z bliska przyjrzeć się, jakimi pojazdami poruszają się mundurowi oraz porozmawiać o ich służbie.

 

Z dużym zainteresowaniem spotkały się zawody narciarskie. Wzięły w nich udział dzieci do 13 roku życia. Dla wielu z nich było to pierwsze spotkanie z nartami, dlatego też policyjni narciarze, przed rozpoczęciem zawodów, przeprowadzili rozgrzewkę i krótki instruktaż o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na stoku oraz przećwiczyli ze wszystkimi chętnymi techniki jazdy na nartach. Przedsięwzięcie dostarczyło dużo zabawy i śmiechu. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

 

Policjanci nie zapomnieli też o dorosłych. Udostępniali im materiały profilaktyczne, rozmawiali o szeroko rozumianym bezpieczeństwie oraz informowali, jak korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Na zakończenie spotkania suwalscy policjanci przygotowali przybyłym do Szelmentu dodatkową atrakcję. Mogli oni zobaczyć pokaz tresury i posłuszeństwa psa służbowego, które jak zwykle wzbudziły wiele emocji.

 

Foto: KMP Suwałki

Dodaj komentarz