Noworoczny weekend na granicy

W pierwszych dniach Nowego Roku granicę próbowały przekroczyć 44 osoby

W pierwszych dniach Nowego Roku granicę w sumie próbowały przekroczyć 44 osoby. Zatrzymano również dwie osoby pomagające w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy.


 
1 stycznia 2022 roku granicę próbowało nielegalnie przekroczyć 28 osób między innymi innymi na odcinku ochranianym przez Placówkę Straży Granicznej w Lipsku, gdzie grupa 12 obywateli Iraku próbowała przedostać się na terytorium Polski. Natomiast na odcinku Placówki SG w Dubiczach Cerkiewnych polskie patrole były oślepiane przez służby białoruskie laserami. Tego dnia funkcjonariusze z Placówki SG w Narewce zatrzymali za pomocnictwo w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy 1 obywatela Polski, który przyjechał po 6 obywateli Iraku.

 

W niedzielę (02.01) polsko - białoruską granicę usiłowało nielegalnie przekroczyć 16 osób. Na odcinku ochranianym przez Placówkę w Szudziałowie 4 cudzoziemców próbowało przedostać się na terytorium naszego kraju. Pomagali im w tym dwaj mężczyźni w cywilnych ubraniach, którzy przecięli nożycami ogrodzenie oraz rzucali kamieniami i gałęziami w stronę polskich patroli. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Wczoraj również funkcjonariusze z Placówki SG w Płaskiej zatrzymali za pomocnictwo w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy 33 letniego obywatela Syrii z niemiecką kartą pobytu, który przewoził 5 obywateli Iraku.

 

W 2021 roku na polsko - białoruskiej granicy funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 362 osoby za pomocnictwo w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy.

 

 

Źródło: POSG

Dodaj komentarz