Mieszkanka Raczek oszukana na 6000 zł

Kobieta oszukana podczas sprzedaży sukienki na portalu intenretowym

Jak szybko można paść ofiarą przestępców internetowych tym razem przekonała się mieszkanka Raczek. Kobieta chciała sprzedać przez internet sukienkę. Zamiast otrzymać wpłatę na swoje konto, straciła prawie 6000 złotych.

 

W piątek (07.01) do policjantów z suwalskiej komendy zgłosiła się kobieta, która została oszukana podczas sprzedaży sukienki na jednej z internetowych platform handlowych. Z relacji kobiety wynikło, że na jednym z komunikatorów napisała do niej osoba zainteresowana jej ofertą. Transakcja miała się odbyć za pośrednictwem portalu aukcyjnego. Kupująca zaoferowała, że prześle link do formularza. Po jego wypełnieniu sprzedająca miała otrzymać pieniądze. 

 

33-latka wypełniła formularz, wpisując wszystkie swoje dane do bankowości elektronicznej. Tym samym dała dostęp oszustowi do swojego konta. Oszuści wykorzystując otrzymane dane włamywali się na konto pokrzywdzonej kobiety, z którego łącznie wypłacili 2990 złotych oraz dokonali przelewu natychmiastowego na kwotę 3000 złotych. 33-latka straciła prawie 6000 złotych. Oszukana kobieta powiadomiła o tym fakcie policjantów.

Dodaj komentarz