Mariusz Błaszczak o wojsku w Olecku

wizyta w Olecku Mariusza Błaszczaka, Ministra Obrony Narodowej

 

W Olecku powstanie dywizjon, który będzie wchodził w skład 1 Mazurskiej Brygady Artylerii - zapowiedział w sobotę (18.03) podczas wizyty w Olecku Mariusz Błaszczak, Minister Obrony Narodowej.

 

Z mieszkańcami Olecka w auli I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kochanowskiego spotkał się w sobotę wicepremier Mariusz Błaszczak. Spotkanie było między innymi okazją do rozmowy o bezpieczeństwie regionu i jego militarnego wzmacniania. Minister zapowiedział, że jeszcze w tym roku w Olecku powstanie jednostka wojskowa.

- Wiemy, jak wielką wartością jest bezpieczeństwo i rozwój Polski. Bezpieczeństwo jest podstawą rozwoju każdego państwa. Koncentrujemy się na obronie i odstraszaniu, na budowaniu potencjału odstraszania. Cały czas wzmacniamy Wojsko Polskie na wschodzie. Po to m.in. powołaliśmy 18 Dywizję Zmechanizowaną. To ta jednostka jeszcze w tym roku zostanie wyposażona w czołgi Abrams. Rozbudowujemy także 16 Dywizję Zmechanizowaną - na wyposażeniu tej brygady już są czołgi K2. Wojsko Polskie będzie miało najnowocześniejsze samoloty F35. Pierwsze egzemplarze na wyposażeniu naszego wojska będą już w przyszłym roku. W tym roku będą samoloty FA50. Podstawą naszych działań, których celem jest rozwój wojska, jest ustawa o Obronie Ojczyzny. Ustawa dała fundament do zakupu najnowocześniejszego sprzętu i zwiększania liczebności wojska. Jeszcze w tym roku w Olecku powstanie jednostka wojskowa. Oznacza to bezpieczeństwo dla mieszkańców miasta i regionu. To także ważny impuls gospodarczy. Tu w Olecku powstanie dywizjon, który będzie wchodził w skład 1 Mazurskiej Brygady Artylerii, której dowództwo mieści się w Węgorzewie - mówił wicepremier.

 

Foto: MON

2 Komentarzy

hupysz

19/03/2023

Wejdźcie na siepomaga czy inne zrzutki. Tam Polacy potrzebują pomocy. Ale lepiej wydać miliardy na malowanych żołnierzyków i sprzęt. Oderwani od rzeczywistości tumany, którzy wpychają jakąś patriotyczną papkę. Normalnie jak w wierszu Tuwima "Do prostego człowieka". Nie trzeba wojny ,żeby ludzie umierali.

PiSwyborca

20/03/2023

To tylko kampania wyborcza , jednostki w Olecku , w Grajewie…a może w Raczkach albo w Cimochach? Zawsze potrzebny będzie ksiadz kapelan z wypłata 10 tysięcy na łapkę a i słupki wyborcze na prowincji podskoczą …to wszystko ściema . Tak jak fabryka maseczek , szczepionek, nie wspominając o elektrycznych samochodach czy centralnym lotnisku w Baranowie.  A może pan Zieliński z Blaszczakiem na wzór Mejzy załatwia dobrego państwowego sponsora Ślepskowi?

Dodaj komentarz