Lech Kołakowski wiceministrem rolnictwa

Akt powołania na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Akt powołania na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi otrzymał we wtorek (30.11) poseł Lech Kołakowski. 

 

Nominację wręczył minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk. Nowy wiceminister został także pełnomocnikiem rządu ds. działań związanych z wystąpieniem Afrykańskiego Pomoru Świń na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Na stanowisku zastąpi odwołanego w tym samym dniu Szymona Giżyńskiego. Sekretarz stanu Lech Kołakowski obejmie swoje obowiązki z dniem 1 grudnia 2021 roku.

 

Przypomnijmy, że poseł z Łomży, który posiada również biuro w Suwałkach jesienią ubiegłego roku najpierw został zawieszony w prawach członka partii PiS. Poseł publicznie sprzeciwiał się głosowaniu za ustawą o zwierzętach, tzw. "piątką Kaczyńskiego". W lipcu bieżącego roku, który wrócił do Prawa i Sprawiedliwości jako przedstawiciel Partii Republikańskiej, czyli formacji powołanej przez polityków, którzy zdecydowali się na opuszczenie Porozumienia Jarosława Gowina.

 

Foto: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

4 Komentarzy

Ciekawski lewak

01/12/2021

Piękne zdjęcie, dwie twarze nie do końca skazane intelektem, no i znowu czytamy ze zrozumieniem, a więc "w lipcu br. wrócił do PiS", ciekawe.... A ja biedny myślałem, że ten typ w lipcu br.  w ramach tzw. politycznej prostytucji został po prostu przekupiony przez TW Balbinę intratną posadą w BGK na stanowisku doradcy prezesa tej instytucji (bank należy do Skarbu Państwa). Aby poprawić swój wizerunek wobec swoich  wyborców zrezygnował nawet z wynagrodzenia poselskiego (w banku zarabiał o wiele więcej). Następnie wstaąpił do tzw. republikanów Bielana partii, która ma za zadanie zniszczenie resztek ugrupowania Gowina. Koncepcja idzie zgodnie z planem, prawie jak kiedyś ze śp. Lepperem. Kaczyński, aby utrzymać minimalną większość w obecnym pseudo sejmie,  kolegom Kołakowskiego z tej ich partii republikańskiej, kilka tygodni temu ponownie odtworzył ministerstwo sportu (ministrem jest Bortniczuk a jego zastępcą słynny dzisiaj samarytanin Mejza. Wymiotować się chce, takie  bagno..... ...

Z ostatniej chwili....Takie cudo: Resort kultury ma od początku grudnia nowego wiceministra KULTURY. Współpracownikiem min. Glińskiego będzie Szymon Giżyński. Będzie on również pełnił funkcję pełnomocnika rządu ds. działalności edukacyjnej oraz analizowania sposobu realizacji misji publicznej w środkach masowego przekazu (czyli od pisowskiej propagandy). Do resortu KULTURY Giżyński przeszedł ze stanowiska wiceministra ROLNICTWA gdzie pełnił funkcję do spraw związanych z afrykańskim pomorem świń na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. Bareja w pigułce.

Dokąd zmierzasz Polsko????? ???

 

 

Dodaj komentarz