Kurierzy z nielegalnymi imigrantami zatrzymani po pościgu

Dwóch kurierów przewożących nielegalnych imigrantów zatrzymała SG

Dwóch kurierów przewożących nielegalnych imigrantów po pościgu zatrzymali funkcjonariusze Straży Granicznej z Rutki-Tartak i policjanci z Suwałk. 

 

W poniedziałek (19.09) patrol Straży Granicznej w miejscowości Sudawskie w gminie Wiżajny przystąpił do kontroli mazdy i citroena. Kierowcy obu pojazdów zignorowali sygnały funkcjonariuszy do zatrzymania się i szybko uciekli z miejsca kontroli. Strażnicy powiadomili patrole i policję. Rozstawione zostały blokady, które zobaczył jeden z kierowców, zjechał na pobocze i próbował dalej uciekać, jednak wkrótce został zatrzymany w miejscowości Pobondzie. Samochód prowadzi obywatel Gruzji, a wraz z nim podróżowało 4 obywateli Iranu i jeden z Turcji. Drugi z kierowców uciekał w stronę Litwy, ale również został zatrzymany. Kierowcą ponownie okazał się obywatel Gruzji, który w tym przypadku przewoził 4 obywateli Iranu.

 

W obu przypadkach wyszło na jaw, że cudzoziemcy nielegalnie przekroczyli granicę z Litwy do Polski. Po wykonaniu niezbędnych czynności zostali przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji. Natomiast kurierzy z Gruzji usłyszą zarzuty organizacji nielegalnego przekroczenia granicy i niezatrzymania się do kontroli drogowej. Grozi im za to odpowiednio do ośmiu i do pięciu lat więzienia. Wszczęte zostaną również postepowania w celu wydania decyzji zobowiązującej cudzoziemców do powrotu do kraju pochodzenia i otrzymają zakaz wjazdu do krajów Schengen na pięć lat.

 

Foto: POSG

Dodaj komentarz