Koncert pieśni wielkopostnych w Przerośli

Koncert pt: Pieśń Wielkopostna w Tradycji Ludowej Suwalszczyzny

 

Koncert pieśni wielkopostnych pn. „Pieśń Wielkopostna w Tradycji Ludowej Suwalszczyzny” odbył się w niedzielę (26.03) w kościele parafialnym pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Przerośli.

 

Tradycją stało się, iż w powiecie suwalskim przed ważnymi dla katolików Świętami Wielkiej Nocy, mieszkańcy regionu spotykają się na Koncercie Pieśni Wiekopostnych. Wierni zgromadzeni w ostatnia niedzielę w świątyni w Przerośli mieli przyjemność wysłuchać pieśni przygotowanych specjalnie na tę okazję przez zespoły z terenu powiatu suwalskiego: Szeszupa, Szeszupiaki, Rospuda, Kapela Onegdaj, Szuwarki, Jezioranki, Bagatela, Znaroku, Przeroślaki, śpiewaczka Pani Ewa Kuprewicz, Ancyjas, Wigranie, Uwrocie, Bakałarz, Pogranicze oraz Raczkowiacy. 

-  Pieśni religijne są jednym z ważnych elementów naszej kultury, mają w sobie pewne misterium. Dzięki temu była to okazja do głębokich przeżyć duchowych i artystycznych, a ponadto niezwykła i wzruszająca wyprawa w głąb polskiej tradycji w poszukiwaniu tego, co ponadczasowe - podkreślił w swoim przemówieniu Jarosław Zieliński, poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

Koncert zorganizowany został przez Starostwo Powiatowe w Suwałkach, Wójta Gminy Przerośl, GOKSiT oraz Parafię w Przerośli, pod honorowym patronatem Starosty Suwalskiego Witolda Kowalewskiego. 

 

3 Komentarzy

Dodaj komentarz