Kolejny samochód z nielegalnymi papierosami zatrzymany

Kolejny samochód z nielegalnymi papierosami zatrzymany

Papierosy bez polskich znaków akcyzy o wartości ponad 270 tys. zł ujawnili w skontrolowanym busie funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Augustowie.

 

Kilka dni temu funkcjonariusze Straży Granicznej wykonując czynności służbowe w Augustowie na drodze krajowej nr 16 przystąpili do kontroli busa Renault Mastera. Kierowca oświadczył, że przewozi na paletach towar z Litwy. Funkcjonariusze nabrali podejrzeń, iż w samochodzie mogą znajdować się nielegalne wyroby tytoniowe. W wyniku przeszukania busa ujawniono prawie 19,4 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy o szacunkowej wartości 273 tys. zł. Papierosy znajdowały się w przedniej części przestrzeni ładunkowej pojazdu. 38 – letni kierowca, obywatel Polski przyznał się do znajdującej się w samochodzie kontrabandy.

 

Mężczyzna otrzymał zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Nielegalne papierosy zostały zabezpieczone przez Straż Graniczną do czasu przekazania ich funkcjonariuszom KAS. Jako dowód w sprawie zabezpieczono również samochód.

 

Dodaj komentarz