Już 100 kurierów zatrzymano na polsko-litewskiej granicy

500 nielegalnych imigrantów i 100 pomocników zatrzymał POSG

500 nielegalnych imigrantów i 100 pomocników w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy zatrzymali od początku roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

 

W poniedziałek (12.09) w Augustowie zatrzymany został setny kurier w tym roku na granicy polsko-litewskiej. Funkcjonariusze POSG i Wydziału Zabezpieczenia Działań skontrolowali hondę na polskich numerach rejestracyjnych, którą kierował 23-letni obywatel Kirgistanu. W samochodzie przewoził trzech obywateli Iraku w wieku 27-44 lat, którzy jak się okazało, przekroczyli granicę nielegalnie. Nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów uprawniających do legalnego wjazdu i pobytu W Polsce. Mieli jedynie przy sobie przepustki z litewskiego ośrodka dla cudzoziemców. Cudzoziemcy zostali zatrzymani i zostaną przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji.

 

Z kolei obywatel Kirgistanu usłyszy zarzuty za organizowanie nielegalnego przekroczenia granicy. Grozi za to kara do ośmiu lat pozbawienia wolności. Dodatkowo wobec kuriera wszczęte zostanie postępowanie administracyjne w celu wydania decyzji zobowiązującej cudzoziemca do powrotu do kraju pochodzenia. Otrzyma również zakaz wjazdu do krajów Schengen na pięć lat.

 

Jak informuje Podlaski Oddział Straży Granicznej, od początku roku przy granicy polsko-litewskiej zatrzymano już 500 nielegalnych imigrantów oraz 100 pomocników w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy.

Dodaj komentarz