Gmina Suwałki na podium

Gmina Suwałki zdobyła podium w Rankingu Gmin Województwa Podlaskiego

Gmina Suwałki zajęła miejsce na podium w Rankingu Gmin Województwa Podlaskiego. Wśród gmin wiejskich Województwa Podlaskiego Gmina Suwałki uplasowała się na III miejscu, natomiast wśród wszystkich 115 gmin w województwie zajęła VII miejsce.

 

Ranking Gmin to inicjatywa Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej w Białymstoku we współpracy z Urzędem Statystycznym w Białymstoku. Organizator informuje, że celem przedsięwzięcia było wyłonienie i promowanie gmin wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego oraz najlepszych praktyk przez nie stosowanych. W ramach Rankingu ocenie poddawane były wszystkie gminy województwa podlaskiego z wyłączeniem miast na prawach powiatu: Białegostoku, Łomży i Suwałk. Za zebranie i zestawienie wyników odpowiadał Urząd Statystyczny, patronatem wydarzenie objęli Wojewoda Podlaski i Marszałek Województwa Podlaskiego.

 

Miejsce w rankingu to wynik kilkunastu zróżnicowanych, syntetycznych wskaźników obrazujących różne sfery życia wspólnot lokalnych w naszym regionie m.in. zadłużenia gminy, wysokości pozyskiwanych środków zewnętrznych, wydatków majątkowych, ilości podmiotów gospodarczych itd. Wczoraj (11.01) Zbigniew Mackiewicz, wójt gminy Suwałki uczestniczył w spotkaniu podsumowującym wydarzenie, gdzie odebrał dyplom i pamiątkową statuetkę.

- Z zadowoleniem przyjęliśmy informację, że znajdująca się w czołówce rankingu Gmina Suwałki jest postrzegana jako samorząd, który efektywnie realizuje swoje zadania własne i wykorzystuje swój potencjał rozwojowy - informują władze gminy. 

1 Komentarzy

Dodaj komentarz