„Deszcz pieniędzy" w regionie?

Prezentację pod hasłem "Polska Jest Jedna" posła Jarosława Zielińskiego

 

O środkach inwestycyjnych przekazanych Starostwu Powiatowemu w Suwałkach oraz gminom powiatu suwalskiego w ramach programów i funduszy rządowych w latach 2019- 2023 mówił w poniedziałek (08.05) poseł Jarosław Zieliński. 

 

Prezentację pod hasłem "Polska Jest Jedna", podczas której zostały przedstawione inwestycje w powiecie suwalskim, poprowadził wczoraj w Gminnym Ośrodku Kultury w Raczkach poseł Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Zieliński. W wydarzeniu wzięli udział samorządowcy, w tym starosta suwalski, wójtowie gmin powiatu suwalskiego i radni. Poseł w swoim wystąpieniu mówił o "deszczu pieniędzy", które otrzymały poszczególne gminy w ramach programów i funduszy rządowych w latach 2019 - 2023. 

- To prawie 300 mln zł na inwestycje, nie licząc dotacji na wsparcie i cele społeczne oraz funduszy europejskich i środków wydatkowanych na terenie powiatu bezpośrednio przez instytucje rządowe. Z dotacji dla samorządów i z ich mniejszym niż kiedykolwiek wcześniej wkładem własnym budowane są drogi gminne i powiatowe (już około 250 km), mosty, szkoły, przedszkola, żłobek, ośrodek zdrowia strzelnica, boiska i hale sportowe, świetlice wiejskie, ośrodki kultury, remizy strażackie, hydrofornie, stacje uzdatniania wody, sieci wodno-kanalizacyjne, dokonywana jest termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej. O takich możliwościach i takich efektach w zakresie inwestycji lokalnych jak w czasie rządów Prawo i Sprawiedliwość wcześniej można było tylko marzyć - mówił w swoim wystąpieniu poseł. 

 

8 Komentarzy

To nie deszcz pieniędzy tylko potok kłamstw i ściemy :P Ale fotkę z fanami trzeba zrobić, jasna sprawa. Co ci biedni wójtowie zrobia, jak ty Jarek do Sejmu nie wejdziesz...

Gość

09/05/2023

Musisz być Jarek mocno zdesperowany skoro próbujesz przypomnieć swoje zasługi dla regiony, żadne zasługi oczywiście :P Suwalszczyzna będzie piękniejsza gdy ciebie nie wybiorą na posła a twoi słudzy stracą stołki, zobaczysz :)

Dlaczego na sali są sami panowie w wieku emerytalnym i jedna kobieta siedząca na końcu. Na takie spotkania powinna być zapraszana młodzież nawet niepracująca (szkoła średnia i studenci). To dla nich przecież te inwestycje. Czy oni nie powinni wypowiadać się w tej sprawie? Może oni chcą zieleń i przyrodę a nie....

Dodaj komentarz