Bożena K. zatrzymana przez CBA

Bożena K. zatrzymana przez CBA

Funkcjonariusze Delegatury CBA w Białymstoku zatrzymali byłą posłankę na Sejm RP. Czynności związane są z nowym śledztwem prowadzonym przez jednostkę pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

 

Kobieta została zatrzymana dzisiaj przed południem w Warszawie. Wszystko wskazuje na to, że w latach 2016-2019 złożyła nieprawdziwe oświadczenia majątkowe jako Poseł na Sejm RP,  a także jako osoba zarządzająca gminną osobą prawną. Ustalenia śledczych wskazują, że nie wykazała między innymi zobowiązań finansowych oraz posiadanej ruchomości przekraczającej wartość 10 tys. zł.

 

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy wskazuje także, że działała na szkodę Kancelarii Sejmu poprzez przywłaszczenia powierzonych jej środków pieniężnych, przeznaczonych na działalność biura poselskiego, w tym na wynagrodzenia pracowników w łącznej kwocie około 320 tys. zł. Po zakończeniu przeszukania prowadzonego w miejscu zamieszkania zatrzymanej zostanie ona przewieziona do prokuratury, gdzie będą z nią kontynuowane czynności procesowe.

 

 

Źródło: Wydział Komunikacji Społecznej CBA

5 Komentarzy

A miała startować na dyr. SOKU. To jak takich będziemy mieć dyrektorów to kpina, jeszcze ma odwagę startować

sok z SOKu

02/12/2021

co się stało Bożenko, co się stało? to na pewno pomyłka, to nie może być prawda, taka uczciwa i pobożna osoba, nawet z twarzy patrząc niewinna, grosza by złamanego nie wzięła, wzór cnot wszelkich i wszelakich, matka-polka-harcerka...co się stało Bożenko, co się stało?

Dodaj komentarz