18-latek miał ponad 100 gramów "kryształu"

policjanci zatrzymali 18-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości nowych substancji psychoaktywnych

Augustowscy policjanci zatrzymali 18-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości nowych substancji psychoaktywnych. W domu mężczyzny oraz w samochodzie znaleźli ponad 100 gramów 3-CMC zwanej potocznie "kryształem". 

 

Pod koniec ubiegłego roku augustowscy kryminalni weszli do jednego z mieszkań w Augustowie. Policjanci posiadali informację, że mieszkający tam 18-latek, może posiadać narkotyki. W trakcie przeszukania w szafie, w znajdującym się tam słoiku znaleźli ukryte woreczki foliowe z jasnobrązową skrystalizowaną substancją. Następnie w zaparkowanym przed blokiem samochodzie, należącym do kolegi mężczyzny, policjanci znaleźli wagę miligramową, woreczki strunowe z taką samą substancją oraz portfel ze znaczną ilością gotówki. 

 

Wstępne badanie laboratoryjne wykazało, że zabezpieczona substancja to ponad 100 gramów nowej substancji psychoaktywnej 3-CMC zwanej potocznie "kryształem". Mieszkaniec Augustowa został zatrzymany i trafili do policyjnego aresztu. Dwa dni później usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości nowych substancji psychoaktywnych. Za to przestępstwo ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do trzech lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz