Wigry remisują z liderem tabeli

Górnik Polkowice - Wigry Suwałki 2:2

W spotkaniu na szczycie 35. kolejki piłkarskiej II Ligi Wigry Suwałk zremisowały wyjazdowe spotkanie z Górnikiem Polkowice 2:2.

Zajmujący pierwsze miejsce w ligowej tabeli Górnik jest bliski wywalczenia awansu na pierwszoligowe boiska jako zwycięzca rozgrywek 2020/21. W sobotnim (22.05) meczu przeciwko suwalskim Wigrom długo utrzymywał się wynik bezbramkowy, co na pewno nie cieszyło kibiców, liczących w spotkaniu drużyn z czołówki tabeli na więcej dogodnych, boiskowych wydarzeń. Podopieczni Dawida Szulczka po 30. minutach gry mogli przegrywać jedną bramką, ale dopisało im szczęście. Piłka po strzale Mariusza Szuszkiewicza wpadła do bramki strzeżonej przez Hieronima Zocha, jednak po drodze trafiła jeszcze w rękę piłkarza Górnika i sędzia gola nie uznał. Do przerwy mieliśmy więc bezbramkowy remis.

Druga odsłona spotkania była już zdecydowanie intensywniejsza. W 56 minucie gry na prowadzenie wyszły Wigry po rajdzie i dokładnym uderzeniu Wojtka Kamińskiego. Radość nie trwała długo, gdyż po pięciu minutach drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę za zagranie ręka w polu karnym zobaczył Rafał Grzelak i nie dość, że goście kończyli mecz w dziesiątkę to jeszcze gospodarze wyrównali stan rywalizacji z rzutu karnego po trafieniu Mateusza Piątkowskiego. Kolejne pięć minut i Górnik był już na prowadzeniu, a akcję swojego zespołu z najbliższej odległości wykończył Piątkowski, notując drugie w tym meczu trafienie. W 84 minucie osłabione Wigry zdołały doprowadzić do remisu przy pomocy zawodnika rywala. Dośrodkowanie w pole karne gospodarzy trafiło w jednego z zawodników Górnika, po czym piłka wpadła do bramki. Więcej bramek już nie padło i samobójczy gol zadecydował o podziale punktów w tym meczu.

Przed suwalską drużyną trzy ostatnie spotkania tego sezonu, które zadecydują o bezpośrednim awansie, walce w barażach, czy też w najgorszej sytuacji - pozostaniu na obecnym szczeblu rozgrywkowym. Najbliższy mecz biało-niebieskich odbędzie się w sobotę 29. maja o godzinie 16.00. Na Stadionie Miejskim w Suwałkach Wigry podejmą Pogoń Siedlce.