Srebrny Jerzy Broc

W minioną sobotę odbyły się w Toruniu Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters. Zgłosiło się do nich ponad 500 zawodniczek i zawodników, w tym z Białorusi i Ukrainy.

Suwalszczyznę reprezentował jedynie Jerzy Broc (M75), który zdobył w sumie 4 srebrne medale, 2 jako masters i 2 jako dziennikarz, gdyż równolegle odbywały się też Halowe Mistrzostwa Polski Dziennikarzy (niezależne od wieku). Suwalczanin srebrne medale zdobył w biegu na 60 i 200 m. Pierwszy raz wystartował też w pchnięciu kulą i zajął 4. miejsce. Wprawdzie Jerzy Broc był faworytem w biegach sprinterskich, ale okazało się, że po 20 latach przerwy w startach, powrócił na bieżnię wybitny polski masters -  Eugeniusz Nowak (Toruń) i to on był najlepszy w biegach na 60 i 200 m w kategorii M75.

Województwo podlaskie reprezentowało 5. zawodników (4. z Białegostoku), którzy zdobyli łącznie 3886 pkt., co w klasyfikacji województw dało ostatnie miejsce. 40% tych punktów (1575) zdobył Jerzy Broc.