Memoriał Kamili Skolimowskiej - I miejsce Marii Andrejczyk

Memoriał Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim w Chorzowie

Medaliści olimpijscy wystartowali w niedzielnym (05.09) Memoriale Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Wysoką formę potwierdziła Maria Andrejczyk, która zajęła I miejsce w rzucie oszczepem. 

 

Memoriał Kamili Skolimowskiej w Chorzowie jest międzynarodowym mityngiem lekkoatletycznym organizowanym cyklicznie od 2009 r. przez Fundację Kamili Skolimowskiej. Impreza miała być inicjatywą jednorazową. 2 maja 2009 r. na terenie warszawskiej Skry zorganizowano „Mityng ku czci Kamili”, którego głównym przesłaniem było oddanie hołdu przedwcześnie zmarłej mistrzyni olimpijskiej w rzucie młotem z Sydney. Jednak po roku przerwy zarząd Fundacji zdecydował o zorganizowaniu kolejnej edycji zawodów w odmienionej formule. Dzięki temu podczas turnieju rozgrywane są zawody w innych konkurencjach lekkoatletycznych, nie tylko w rzucie młotem, jak to miało miejsce w założeniach organizatorów.

 

Tegoroczny memoriał to czas zakończenia kariery kilku utalentowanych sportowców. Swój ostatni rzut dyskiem w niedzielę oddał wybitny polski lekkoatleta Piotr Małachowski. Ostatni raz w karierze wystartowały także zawodniczki z naszego regionu: skoczkini wzwyż Kamila Lićwinko i młociarka Joanna Fiodorow. Obu lekkoatletkom za sportowe emocje dostarczone kibicom podziękował marszałek Artur Kosicki.

 

Chorzowski turniej to też kolejny triumf srebrnej medalistki z olimpiady w Tokio, zawodniczki suwalskiej "Hańczy", Marii Magdaleny Andrejczyk. To właśnie rzut oszczepem rozpoczął sportowe zmagania. Andrejczyk zwyciężyła posyłając oszczep na odległość 61,77 m. Drugą Amerykankę Maggie Malone wyprzedziła o 31 cm.

 

Źródło: Wrota Podlasia

Dodaj komentarz