Drużyna z Suwałk na podium w Waren

zawody biegowe w partnerskim mieście Waren w Niemczech

Trzecie miejsce w biegu sztafetowym zajęła drużyna Pogodne Suwałki Team podczas zawodów w partnerskim mieście Waren w Niemczech.

Kolejny raz biegacze z Suwałk udali się do Waren, aby w sobotę (20.08) wziąć udział w biegu wokół największego jeziora w Niemczech, Müritz. Zawodnicy do pokonania mieli trasę o długości 75 kilometrów, podzieloną na osiem odcinków. Drużyna Pogodne Suwałk Team złożona z biegaczy z Suwałk oraz zawodników z regionu związanych z Miejskim Świętem Biegania w składzie: Karol Kwiatkowski, Jacek Szulc, Adrian Domelewski, Sylwia Sznurkowska, Dawid Sznurkowski i Tadeusz Walendykiewicz, a także Kamil Klimek i Emil Zagórski (asysta rowerowa), Magda Stempska (tłumacz), Wiesław Dziemianowicz i Krzysztof Zalewski (kierowcy), pokonała całą trasę w czasie 5:42:31, co dało im miejsce na najniższym stopniu podium.

Zwyciężyła drużyna MÜRITZ & FRIENDS z czasem 5:00:39, a drugie miejsce zajęła ekipa  reprezentująca miasto z czasem 5:01:18. Łącznie w zawodach udział wzięło ponad 30 drużyn.