Deszczowy weekend kolarzy

Udane występy mają za sobą kolarze MTB Suwałki, którzy rywalizowali mimo niesprzyjającej pogody.

W sobotę (28.05) odbył się czwarty etap cyklu Maratony Kresowe 2022. Tym razem gospodarzem zawodów był Augustów. Start i meta zawodów usytuowane zostały około 10 km od miasta, na polu namiotowym położonym nad jeziorem Studzienicznym. Trasa w całości przebiegała przez teren Puszczy Augustowskiej przebiegając wzdłuż jezior i Kanału Augustowskiego. Technicznie należała do najłatwiejszych i najszybszych w całym cyklu. Tym razem jednak pogoda bardzo podniosła poziom wysiłku jaki musieli włożyć w jej pokonanie wszyscy startujący. Ulewa sprawiła, że przyczepność spadła, a podłoże stało się grząskie. Oprócz deszczu, gradu i niskiej temperatury Zawodniczki i zawodnicy kilkukrotnie słyszeli nad głowami burzowe grzmoty. Wyniki zawodników MTB:

• Mikołaj Szeliga – 1 miejsce w klasyfikacji OPEN, a zarazem 1 miejsce w kategorii Mężczyźni 14 -18 lat. To już trzeci, kolejny Półmaraton w którym zwyciężył.
  • Zofia Rowińska –  2 miejsce w kategorii Kobiety 14-18 lat, a zarazem 3 miejsce w klasyfikacji OPEN KOBIETY
  • Justyna Balcer – 1 miejsce w kategorii Kobiety 30-39 lat
  • Małgorzata Walendzewicz – 2 miejsce w kategorii Kobiety Hobby dystans FIT.
  • Andrzej Bąkała – 3 miejsce w kategorii Mężczyźni 60-69 lat.

Na zawodach w Studzienicznej swój pierwszy w życiu start w cyklu Maratonów Kresowych zaliczyli dwaj nowi zawodnicy MTB. Mimo ciężkich warunków ukończyli zawody w połowie stawki co jest dla nich dużym sukcesem.

•     Brajan Bogdan – 13 miejsce w kategorii Młodzik
  •     Czarek Bąkała – 16 miejsce w kategorii Żak

To nie był jedyny start suwalczan w ostatni weekend. W niedzielę (29.05) stanęli na starcie Otwartych Mistrzostw Województwa Podlaskiego. W Supraślu tytuł Mistrzyni Województwa wywalczyła juniorka Zofia Rowińska. Jest to jej drugi tytuł mistrzyni w tym roku. Zosia na początku maja wygrała wyścig ze startu wspólnego. Za dwa tygodnie barwny peleton kolarski wystartuje w Niemenczynie na Litwie. Będzie to pierwszy zagraniczny wyścig po przerwie spowodowanej pandemią.

Źródło: MTB Suwałki