Zderzenie ciężarówki z wiaduktem

24-latek zignorował znaki drogowe i uderzył w wiadukt w Olecku

 

24-letni kierowca ciężarówki zignorował znaki drogowe i próbował przejechać pod wiaduktem. Doszło do uszkodzenia górnej części naczepy oraz metalowej ramy wiaduktu.

 

Będąc kierowcą pojazdu ciężarowego niezwykle ważne jest właściwe zaplanowanie trasy przejazdu. Przekonał się o tym 24-latek, który zignorował znaki drogowe i we wtorek (10.01) uderzył w wiadukt na ulicy Ełckiej w Olecku.

 

Jak ustalili funkcjonariusze kierujący nie zastosował się do znaku B-16 „zakaz wjazdu pojazdów o wysokości ponad 3,4 m” w wyniku czego zaczepił o konstrukcję mostu. Doszło do uszkodzenia górnej części naczepy oraz metalowej ramy wiaduktu. Droga w tym miejscu była zablokowana  przez około 4 godziny. 24-letni kierujący ciężarówką został ukarany mandatem karnym.

 

ciezarowka-wiadukt

2 Komentarzy

To jak w tym kawale policjant pyta kierowcy . 
Kierowca ciężarówki zaklinował się pod mostem. Przyjeżdża policja.policjant chodzi... ogląda z każdej strony, w końcu pyta:
-Co? Zaklinowaliśmy się, co?
A kierowca:
-Nie, kur#a... most wiozłem i mi się paliwo skończyło!  

Młody kierowca miał i tak potężny stres to jeszcze za mało bo trzeba mandat nałożyć a wystarczyłoby pouczyć. I znaki trzeba by było stawiać wcześniej że na takiej drodze znajduje się wiadukt , lub wjeżdżając na taką drogę informacje świetlną typu zawróć wiadukt 3,5 M. 

Już od razu zignorował a może po prostu nie zauważył znaku. Powinna być informacja świetlna bo te znaki są nie widoczne a tym bardziej że była to godzina 6:00 rano , gdzie jest jeszcze ciemno. Na zachodzie są takie znaki świetlne , wczesnej przed wiaduktem jest urządzenie które mierzy wysokość ciężarówki. 

Dodaj komentarz