Rusza budowa sygnalizacji świetlnej na Utracie

Budowa sygnalizacji świetlnej u zbiegu ulic: Utrata, Łąkowa i Pogodna

W poniedziałek (01.08) rozpoczyna się budowa sygnalizacji świetlnej u zbiegu ulic: Utrata, Łąkowa i Pogodna. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami drogowymi.

 

Zarząd Dróg i Zieleni w Suwałkach informuje, że w związku z budową sygnalizacji świetlnej wraz z przebudową przejść dla pieszych i dojściami do nich na skrzyżowaniu ulic: Utrata-Pogodna-Łąkowa w Suwałkach od dnia 01.08.2022 r. nastąpią utrudnienia w ruchu drogowym na tym skrzyżowaniu. ZDiZ zwraca się z prośbą do kierowców oraz pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności i zastosowanie się do wprowadzonego oznakowania.

 

Przypomnijmy, że przetarg wygrała firma Telkop, a prace pochłoną 882.414,47 zł. Przedmiotem zamówienia było zaprojektowanie i budowa sygnalizacji świetlnej wraz z przebudową przejść dla pieszych i dojściami do nich na skrzyżowaniu ulic: Utrata, Pogodna, Łąkowa w zakresie: opracowanie dokumentacji projektowej, budowę sygnalizacji świetlnej wraz z dojściami i korektą oświetlenia ulicznego, wykonanie oznakowania poziomego oraz pionowego, odtworzenie terenów zielonych i chodników po wykonaniu prac budowlanych. W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie również do włączenia skrzyżowania do istniejącego systemu monitoringu skrzyżowań opartego o kamery CCTV.

Dodaj komentarz