Pijany kierowca wpadł w poślizg i uderzył w płot

Kierowca na łuku drogi gruntowej wpadł w poślizg, po czym uderzył w płot.

 

1,4 promila alkoholu w organizmie miał kierowca, który na ulicy Krzywólka w Suwałkach jechał z dużą prędkością i na łuku drogi gruntowej wpadł w poślizg, po czym uderzył w płot.

 

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek (11.03) przed południem na ulicy Krzywólka w Suwałkach. Mundurowi otrzymali zgłoszenie o kolizji oraz informację, że kierowca który ją spowodował jest pijany. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierowca renault jechał z dużą prędkością i na łuku drogi gruntowej wpadł w poślizg, po czym uderzył w płot. Następnie odjechał z miejsca zaledwie 100 metrów, bo dalsza jazda z powodu uszkodzenia pojazdu okazała się niemożliwa. Świadkowie wyczuli od kierowcy alkohol i wezwali policję. Badanie alkomatem wykazało, że siedzący za kierownicą 44-latek miał 1,4 promila alkoholu w organizmie. 

 

Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz kolizję drogową. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do trzech lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz