Nowy rok, kolejni pijani kierowcy

policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego trzech nietrzeźwych kierowców

W pierwszy dzień Nowego Roku suwalscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego trzech nietrzeźwych kierowców. Rekordzista miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie.

 

Pomimo licznych apeli nadal część kierowców wsiada za kierownicę po alkoholu. Tylko w pierwszy dzień roku, na terenie powiatu suwalskiego, policjanci zatrzymali 3 kierowców, którzy prowadzili na "podwójnym gazie". Jeszcze przed południem policjanci z suwalskiej drogówki, w Suwałkach, przy ulicy Utrata, zatrzymali do kontroli 21-latka, kierującego audi, a chwilę po nim 19-latka, kierującego toyotą. Od obu mężczyzn policjanci wyczuli silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało u pierwszego z nich prawie promil alkoholu w organizmie, a u drugiego niemal 0,7 promila.

 

Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej po godzinie 22.00 na terenie gminy Raczki. Badanie stanu trzeźwości kierującego golfem wykazało ponad trzy promile alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo, po sprawdzeniu w policyjnych systemach, wyszło na jaw, że 30-latek ma cofnięte przez Starostę uprawnienia do kierowania kategorii B. Kierowcy, którzy posiadali uprawnienia do kierowania, stracili je. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości Kodeks karny przewiduje karę do dwóch lat pozbawienia wolności. 

Dodaj komentarz