Co ze stanem drogi na Raczkowskiej?

Co ze stanem drogi na Raczkowskiej?

Zakończenie prac budowlanych związanych z remontem fragmentów jezdni ul. Raczkowskiej zaplanowane jest w grudniu 2021 roku - informuje Zarząd Dróg i Zieleni.

 

Temat remontowanego odcinka ulicy Raczkowskiej od dłuższego czasu wywołuje niezadowolenie mieszkańców Suwałk, którzy z jednej strony skarżą się na ogromne dziury uniemożliwiające przejazd, z drugiej na remont drogi dopiero w grudniu i problemy z dojazdem na czas do pracy. Jak poinformował nas Zarząd Dróg i Zieleni w Suwałkach, utrudnienia związane są przede wszystkim z dużą ilością pojazdów poruszających się na przedmiotowym odcinku drogi, z czego ponad trzydzieści procent stanowią samochody ciężarowe, które znacznie przyczyniają się do jej niszczenia. 

- Zły stan dotyczy głównie objazdów tymczasowych wykonanych na czas prowadzenia prac związanych z wymianą konstrukcji jezdni. Jednocześnie informuję, że ubytki w/w objazdów naprawiane są przez wykonawcę robót na bieżąco. 

Natomiast okres wykonywania prac związany jest przede wszystkim z późnym terminem pozyskania dofinansowania z rezerw subwencji ogólnej Ministerstwa Infrastruktury Departamentu Dróg Publicznych oraz czasem niezbędnym na przeprowadzenie procedur przetargowych. 

- Zakończenie prac budowlanych związanych z remontem fragmentów jezdni ul. Raczkowskiej zaplanowane jest w grudniu 2021 roku. Za wszelkie utrudnienia związane z prowadzonymi robotami budowlanymi serdecznie przepraszamy, liczymy na wyrozumiałość ze strony użytkowników przedmiotowych odcinków jezdni - przekazał Tomasz Drejer, dyrektor ZDiZ.

2 Komentarzy

Dodaj komentarz