Zagłosuj na Suwalski Słownik Biograficzny

Ogólnopolski Przegląd Książki Krajoznawczej i Turystycznej

Suwalski Słownik Biograficzny zakwalifikował się do udziału w 29 edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej.

 

W tym roku po raz pierwszy przyznana zostanie nagroda publiczności. Aby oddać głos na pozycję wydaną przez Muzeum Okręgowe należy wejść na stronę www.przegladksiazki.pl, wybrać zakładkę Publikacje Zgłoszone 2021, a następnie przy wybranej pozycji kliknąć GŁOSUJ. Zasady głosowania dostępne są na stronie https://przegladksiazki.pl/nagroda-publicznosci-zasady.

 

W słowniku trzystuletnie dzieje miasta opisane zostały poprzez losy ludzi, jego 459 mieszkańców, tyle bowiem haseł publikacja zawiera. Są wśród nich osoby, dla których Suwałki były miastem całego życia, ale też częstokroć jedynie miejscem urodzenia bądź czasowego pobytu, niekiedy tylko epizodem. Są wśród nich artyści i naukowcy, politycy i budowniczowie, konspiratorzy i wojskowi, lekarze i nauczyciele, organizatorzy życia kulturalnego i społecznicy, duchowni; są postacie różnych zawodów, ale też różnych języków, religii i narodowości. Łączy te postacie jedno – każda z nich pozostawiła w Suwałkach swój ślad. Każda z nich dla Suwałk zrobiła coś ważnego i  dobrego, pożytecznego, częstokroć – wyjątkowego. Tak została (bądź zostanie) zapamiętana przez potomnych. To one mniej lub bardziej  świadomie „niosły miasto” przez wieki. Suwałki są tym miejscem, kiedy ich indywidualne życiorysy splotły się z historią miasta.

Dodaj komentarz