W czwartek prezentacja Suwalskiego Słownika Biograficznego

Prezentacja Suwalskiego Słownika Biograficznego w Suwalskim Ośrodku Kultury 

Prezentacja Suwalskiego Słownika Biograficznego odbędzie się w czwartek 30. września w Suwalskim Ośrodku Kultury. 

 

Jerzy Brzozowski, dyrektor Muzeum Okręgowego w Suwałkach, Tadeusz Budrewicz, przewodniczący kolegium redakcyjnego i Andrzej Matusiewicz, przewodniczący rady wydawniczej zapraszają wszystkich chętnych na prezentację Suwalskiego Słownika Biograficznego. Przedstawia on losy 459 osób, które pozostawiły swój ślad w historii Suwałk. 

 

- Są wśród nich osoby, dla których Suwałki były miastem całego życia, ale też częstokroć jedynie miejscem urodzenia bądź czasowego pobytu, niekiedy tylko epizodem. Są wśród nich artyści i naukowcy, politycy i budowniczowie, konspiratorzy i wojskowi, lekarze i nauczyciele, organizatorzy życia kulturalnego i społecznicy, duchowni; są postacie różnych zawodów, ale też różnych języków, religii i narodowości. Łączy te postacie jedno – każda z nich pozostawiła w Suwałkach swój ślad. Każda z nich dla Suwałk zrobiła coś ważnego i  dobrego, pożytecznego, częstokroć – wyjątkowego. Tak została (bądź zostanie) zapamiętana przez potomnych. To one mniej lub bardziej  świadomie „niosły miasto” przez wieki. Suwałki są tym miejscem, kiedy ich indywidualne życiorysy splotły się z historią miasta - informuje Muzeum Okręgowe w Suwałkach, któremu zlecono przygotowanie wydawnictwa.

 

Prezentacja dzieła odbędzie się w czwartek 30. września w sali koncertowo-teatralnej im. Andrzeja Wajdy Suwalskiego Ośrodka Kultury o godzinie 17.00. Podczas promocji będzie możliwość zakupu publikacji w promocyjnej cenie.

Dodaj komentarz