Suwalski Ośrodek Kultury organizuje bezpłatne warsztaty kuglarskie dla wszystkich chętnych w wieku od 14 lat.
"Kuglarze marzeń, czyli sztuki i sztuczki" to nieodpłatne wakacyjne zajęcia, które odbędą się w SOK od 7 do 14 sierpnia. Zgłoszenia od czwartku, 23 lipca. Zajęcia poprowadzą trenerzy lubelskiej Fundacji Sztukmistrze: Artur Perskawiec, Jakub Szwed i Joanna Reczek-Szwed oraz Mirosława Krymska z Suwalskiego Ośrodka Kultury. Zapisy drogą mailową na adres dorota.sklodowska@soksuwalki.eu od czwartku 23 lipca 2020 r. UWAGA! Liczba miejsc jest ograniczona, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.
W ciągu niespełna tygodnia do dyspozycji młodych, chętnych i odważnych suwalczan będą wyśmienici sztukmistrze z Lublina oraz pedagog teatru z Suwałk. Trenerzy, którzy nie tylko kochają swoją pasję, ale z radością się nią dzielą. W czasie warsztatów uczestnicy nauczą się nowych umiejętności takich jak akrobatyka naziemna, żonglerka, akrobatyka partnerska i ekwilibrystyka, klaunada, nauka jazdy na monocyklu, chodzenie na slackline. W czasie warsztatów teatralnych poznają tajniki różnych technik improwizacyjnych: od klasycznego impro do improwizacji dramatycznej, emocjonalno-ruchowej, zabaw i gier teatralnych oraz budowania postaci scenicznych. W programie duża dawka ruchu, nowych umiejętności i znajomości oraz fenomenalna przygoda ze sztuką, która może trwać dużo dłużej niż samo spotkanie ze sztukmistrzami. Ważnym atutem warsztatów będzie spektakl, do którego scenariusz napisze każdy z uczestników warsztatów kuglarskich.
Warsztaty kuglarskie oraz teatralne impro zainicjują pierwszy etap projektu Suwalskiego Ośrodka Kultury. Drugi etap rozpocznie się w ostatnim tygodniu sierpnia, kiedy to planowane są: warsztat praktyczny z Moniką Modrzejewską, psychopedagogiem kreatywności, warsztaty teatralne z Mirosławą Krymską, plastyczne pod kierunkiem artysty plastyka Marty Taraszkiewicz oraz ze sztuki opowiadania (storytellingu), prowadzone przez opowiadaczy z Grupy Studnia O., adresowane do mam, ojców, niań, babć zajmujących się opieką nad najmłodszymi, szczególnie tymi maluchami, które nie korzystają z edukacji w żłobkach i przedszkolach. Na warsztatach specjaliści otworzą zasoby twórcze opiekunów, nauczą sposobu tworzenia historii i samodzielnego przygotowania elementów scenografii, kostiumów i rekwizytów. Warsztaty są dofinansowanie przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu KULTURA – INTERWENCJE 2020.