O tradycjach 2 Pułku Ułanów Grochowskich - spotkanie z Stanisławem Mackiewiczem

spotkanie z cyklu poświęconego wydarzeniom i ludziom, którzy wpisali się w dzieje naszego miasta

 

O tradycjach 2 Pułku Ułanów Grochowskich i podtrzymywaniu pamięci o „białych ułanach” opowie w środę (30.08) w w Muzeum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach Stanisław Mackiewicz. 


Muzeum Okręgowe w Suwałkach i Augustowsko-Suwalskie Towarzystwo Naukowe zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu poświęconego wydarzeniom i ludziom, którzy wpisali się w dzieje naszego miasta i regionu. Tym razem o tradycjach 2 Pułku Ułanów Grochowskich i podtrzymywaniu pamięci o „białych ułanach” opowie Stanisław Mackiewicz. Spotkanie odbędzie się w środę 30. sierpnia o godzinie 17.00 w Muzeum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach.

 

Stanisław Mackiewicz to emerytowany nauczyciel historii. Inicjator wielu działań związanych z upamiętnieniem, historią i tradycjami 2 Pułku Ułanów Grochowskich im. gen. Dwernickiego, realizowanych przez społeczność szkolną Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Przebrodzie, noszących imię pułku. 

- Skąd w kręgu moich zainteresowań i w przestrzeni wychowawczo-edukacyjnej szkół w Przebrodzie, gdzie pracowałem, wziął się 2 Pułk Ułanów Grochowskich? Czym wpisał się w życie społeczności szkolnej? Jak realizowano myśl, że imię zobowiązuje? Jak budowała się współpraca różnych środowisk na polu kultywowania pamięci o Białych Ułanach? Na te pytania postaram się odpowiedzieć w czasie spotkania. Serdecznie zapraszam. Stanisław Mackiewicz

Dodaj komentarz