GPS do koparki – jaki system monitoringu warto wybrać?

GPS do koparki – jaki system monitoringu warto wybrać?

 

Coraz popularniejsze lokalizatory GPS sprawdzają się nie tylko w samochodach. Można je wykorzystać także do monitorowania maszyn budowlanych, co zapewnia wiele korzyści. Jak jednak wybrać odpowiedni GPS do koparki? Sprawdź, na co zwracać uwagę i na jaki system monitoringu warto się zdecydować.

 

GPS do koparki – najważniejsze funkcje

GPS do koparki może stanowić nieocenioną pomoc przy nadzorowaniu pracy na placu budowy oraz wykorzystania sprzętu. Jeśli zdecydujesz się na montaż tego rodzaju systemu w swojej maszynie, warto przede wszystkim sprawdzić, jakie funkcje oferuje. Monitoring maszyn budowlanych powinien zapewniać przede wszystkim:

 

  • monitorowanie aktualnej pozycji maszyny – lokalizowanie jej na bieżąco;
  • możliwość zapisywania tras i aktywności oraz eksportowania zarejestrowanych danych w postaci raportów;
  • możliwość wyznaczenia wirtualnego ogrodzenia (geofencing), a także otrzymywania alertów w przypadku opuszczenia wyznaczonej strefy;
  • możliwość monitorowania czasu pracy operatorów dzięki przejrzystym danym dotyczącym wykorzystania maszyny;
  • kontrolowanie stanu technicznego maszyn za pomocą monitoringu przeglądów;
  • możliwość udostępniania wybranych danych dotyczących maszyny osobom trzecim, np. inwestorowi.

 

Zwróć uwagę na to, aby GPS do koparki miał te funkcje. Tylko wówczas system będzie maksymalnie przydatny i pomoże Ci efektywniej zarządzać maszynami oraz ograniczać koszty.

 

GPS do koparki – zaawansowane funkcje wspierające efektywną i oszczędną pracę

 

Nie każdy GPS do koparki oferuje takie same możliwości wykorzystania. Tymczasem oferowane przez dany system funkcje wpływają na jego użyteczność i odnotowywane korzyści.

 

GPS do maszyn budowlanych – niezbędna niezawodna łączność

Prace koparką niekiedy prowadzi się na terenach słabo zurbanizowanych, oddalonych od dużych ośrodków miejskich i skupisk ludzkich. Dlatego właśnie niezawodna łączność jest w tym przypadku tak istotna. Technologia GPS jest obecnie bardzo zaawansowana i działa wszędzie tam, gdzie lokalizator może „widzieć” niebo. Do komunikacji z użytkownikiem potrzebna jest jednak również łączność GSM. Dlatego system GPS do koparki musi mieć zainstalowaną kartę SIM.

 

Ważna jest jednak również jakość komponentów odpowiedzialnych za łączność. Nie każdy GPS do koparki ma taki sam zasięg i jednakowo dobrze sprawdza się w zakresie przesyłu danych! Warto poszukać na rynku operatora, jak np. MYTRACKO, który gwarantuje sprawdzoną jakość i może potwierdzić niezawodność łączności przeprowadzonymi testami. Jest to warunek pełnej funkcjonalności zdalnego monitoringu placu budowy.

 

Monitoring maszyn budowlanych – montaż urządzenia i cena

W dalszej kolejności należy zwrócić uwagę m.in. na sposób montażu urządzenia czy jego cenę. Obecnie nie ma potrzeby montowania skomplikowanych i drogich urządzeń. Na rynku są dostępne tanie, proste lokalizatory GPS, które idealnie spełniają swoją funkcję w zakresie monitoringu maszyn budowlanych.

 

Zdalny monitoring placu budowy umożliwi m.in. lokalizator podłączany do akumulatora lub gniazda zapalniczki. Montaż takiego urządzenia zajmuje dosłownie kilka chwil i nie wymaga specjalistycznych narzędzi czy też technicznej wiedzy. Dzięki temu urządzenie pozwalające na zdalny monitoring placu budowy możesz zamówić z dostawą do domu lub firmy i podłączyć samodzielnie, bez dodatkowych kosztów. Pozwala to również łatwo zdemontować GPS do koparki i np. przełożyć do innej maszyny lub pojazdu!

 

Warto wiedzieć, że takie urządzenia nie są drogie – jednorazowy koszt zakupu to maksymalnie kilkaset złotych, a comiesięczny abonament to kolejne kilkadziesiąt. Dzięki temu na monitoring maszyn budowlanych bez trudu mogą sobie pozwolić również mniejsze firmy.

 

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz