Egzotyczne wyprawy i rajskie archipelagi z CARTER®

Luksusowe wycieczki, rajskie wyspy, Seszele, Peru wycieczki, wyprawy Ameryka Południowa, safari w Afryce

Podróże w najbardziej odległe miejsca na Ziemi nie muszą wiązać się z kompromisami pomiędzy przygodą, a komfortem. Przygoda i wygoda – brzmią podobnie, znaczą przeciwnie. Ale czy na pewno? Czasy, w których by poznawać daleki świat, trzeba było wyrzeczeń, minęły bezpowrotnie. Najbardziej unikatowe miejsca, niepowtarzalne przeżycia – szyte na miarę podróże, oparte na najlepszych obozach i statkach ekspedycyjnych. Pomyśl życzenie, resztą zajmie się załoga CARTER® – specjaliści od wypraw dla najbardziej wymagających.

 

Safari w Afryce- marzenie prawdziwego podróżnika

Afryka to kierunek na mapie turystycznej świata, który zawsze wzbudza emocje podróżników. Ten wielki i niezwykle zróżnicowany kontynent oferuje nieograniczone możliwości, atrakcje, bogactwo fauny i flory oraz doznania, jakich próżno szukać gdzie indziej. Jeśli rozważacie Czarny Ląd jako kierunek Waszej następnej wyprawy, niewątpliwie warto wziąć pod uwagę, poza popularnymi krajami jak Kenia czy RPA, także rzadziej uczęszczane parki narodowe Zambii i Zimbabwe oraz kameralne rezerwaty Delty Okavango w Botswanie. Obydwa kraje posiadają mniej uczęszczane, przepiękne parki narodowe, które gwarantują safari życia z dala od tłumów.

 

Botswana – raj dla miłośników wielkich kotów i luksusu

Które parki narodowe warto wziąć pod uwagę udając się na wakacje w Botswanie? Na pewno najstarszy w kraju Park Chobe, słynący z dużych, kilkupokoleniowych grup słoni liczących nierzadko po 50-70 osobników. Słynna Delta Okavango to gwarancja dużych emocji i spektakularnych widoków, których doświadczamy już podczas lądowania awionetką.

 

Botswana to jeden z niewielu krajów Afryki, który najwcześniej wprowadził reguły dotyczące zrównoważonej turystyki. Większość obozów i hoteli, które znajdziemy na terenach parków jak Chobe oraz w dorzeczu słynnej Delty Okavango są niewielkich rozmiarów. Świetnie położone lodge mają do zaoferowania doskonałe warunki noclegowe a także różne opcje atrakcji w buszu. Niewielki hotele i ekskluzywne obozy dysponują zarówno autami z napędem na cztery koła jak i łodziami. W przypadku obozów leżących tuż nad wodami rozlewisk Delty Okavango odwiedzający goście liczyć mogą także na wycieczki safari tradycyjnymi dłubankami typu mokoro.

 

Ameryka Południowa – indywidualna wycieczka trekingowa do Peru

Szlak Inca Trail w Peru, to wymagająca, a jednocześnie przepiękna wędrówka, która wynagradza śmiałków z nawiązką. Przygoda rozpoczyna się w Piskakuchu, w dolinie rzeki Urabamba, wzdłuż której, dawni Inkowie zakładali swoje miasta i twierdze. Tajemnicze kamienne konstrukcje, pradawne systemy irygacyjne, wieże strażnicze i tarasy rozbudzają wyobraźnię i pozwalają przenieść się myślami w czasy prekolumbijskie. Niemniej interesująca jest tutejsza przyroda. Porośnięte mchem, wilgotne dolinne lasy i zarośla, wraz ze wzrostem wysokości, powoli ustępują miejsca rozległym górskim łąkom, pokrytym jedynie suchymi kępami traw, skubanymi przez lamy i alpaki. Ponad nimi, wśród chmur, majaczą majestatyczne i budzące respekt skaliste szczyty. Nieocenionym wsparciem są tutaj tragarze, dźwigający przez cały czas wyposażenie, z którego każdego wieczoru rozbijają samowystarczalny obóz. Namioty sypialne, namiot kuchenny ze stołami i krzesłami, a nawet mobilna toaleta sprawiają, że taka przygoda, choć wymagająca, jest jednocześnie niezwykle komfortowa. O podniebienia dbają z kolei kucharze, gotujący doskonałe posiłki, pozwalające uzupełnić energię. Po trzech dniach, trzech nocach i sycącym śniadaniu ostatniego ranka, ma miejsce finałowy odcinek wędrówki. W świetle czołówek, maszerując kamienną ścieżką, śmiałkowie docierają do upragnionego celu. Przed nimi Machu Picchu, powoli wyłaniające się z ciemności nocy. Ze wschodem słońca w tle i 43 kilometrami w nogach odbierają upragnioną nagrodę – moment, który pozostaje w pamięci do końca życia.

 

Wypoczynek na Seszelach – zasłużone wakacje w raju

Seszele to niewielkie państwo wyspiarskie na Oceanie Indyjskim, położone około 1600 kilometrów od wschodniego wybrzeże Afryki. W skład archipelagu wchodzi 115 dziewiczych wysp, z czego mniej niż połowa jest zamieszkana. Największe to Mahé (powierzchnia wynosi 144 kilometry kw.), Praslin, Silhouette i La Digue, ta ostatnia ma wielkość tylko 10 kilometrów kw. Na Seszelach znajdziemy jednocześnie górzyste wulkaniczne wyspy, jak i mniejsze, które powstały w wyniku nagromadzenia koralowców. Tworzą one niepowtarzalny, bajeczny i największy atol koralowy świata. Bujne lasy tropikalne skrywają bogatą faunę i florę, w tym setki unikalnych egzotycznych roślin i endemiczne gatunki zwierząt. Wybrzeża wysp to boskie plaże, jak z pocztówki, usiane palmami kokosowymi, które dają okazję do wspaniałych sesji zdjęciowych. Poza niesamowicie soczystą roślinnością na Seszelach spotkać można ponad 250 gatunków ptaków. To właśnie na rajskich wyspach zobaczymy flamingi, rybitwy czy zamieszkujące w  tropikalnych lasach nietoperze owocowe i wielobarwne papugi.  Na szczególna uwagę zasługuję wyspa pochodzenia koralowego Bird Island (Wyspa Ptaków) na archipelagu Wysp Wewnętrznych, której powierzchnia wynosi niecały kilometr kwadratowy. Słynie ona z bogactwa i różnorodności endemicznych gatunków ptaków, które znoszą i wysiadują jaja w pobliżu plaż oraz z występowania sporej populacji żółwi olbrzymich.

 

 

Inspiracje: Rajskie Malediwy 

 

Zapraszamy do kontaktu:

 

Dodaj komentarz