Uczniowie z III LO chcą nieść pomoc

niesienie pomocy osobom starszym, niepełnosprawnym i samotnym rodzicom

 

Prezydent Suwałk spotkał się w środę (14.02) z uczniami III Liceum Ogólnokształcącego, którzy postanowili zrealizować projekt „Vectura, zakupy razem”, polegający na niesieniu pomocy osobom starszym, niepełnosprawnym i młodym lub samotnym rodzicom.


Uczniowie z III Liceum Ogólnokształcącego podjęli się realizacji projektu „Vectura, zakupy razem”, który polegać będzie na niesieniu pomocy osobom starszym, niepełnosprawnym i młodym lub samotnym rodzicom. Inicjatorzy akcji poprosili o jej wsparcie przez Prezydenta Suwałk Czesława Renkiewicza, który dziś spotkał się z młodzieżą.

- Widzimy po swoich bliskich, że wyżej wspomnianym grupom osób zrobienie zakupów może sprawiać trudność za względu na problemy z chodzeniem, dystans czy brak możliwości zostawienia dzieci samych w domu. Aby w tym pomóc zamierzamy od 1 marca do 13 kwietnia zorganizować serię akcji zbierania telefonicznych zgłoszeń, a potem robienia zakupów i roznoszenia ich pod drzwi – napisali w piśmie do Prezydenta Suwałk inicjatorzy, którzy poprosili o pomoc w sfinansowaniu promocji akcji oraz wstępnego opłacenia zakupów.

W zamyśle uczniów III LO jest zebranie zapotrzebowania na zakupy, zrobienie ich i dostarczenie pod wskazane miejsce.

- Ta inicjatywa utwierdza mnie w przekonaniu, że w dzisiejszym świecie są dobrzy ludzie, którzy chcą nieść bezinteresowną pomoc drugiej osobie. Bardzo Wam tego gratuluję i dziękuję za serdeczność, życzliwość i zaangażowanie – powiedział podczas spotkania z uczniami Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk. Jednocześnie włodarz wręczył im potwierdzenie wykonania przelewu na kwotę, która ma pomóc w realizacji pomysłu.

1 Komentarzy

Dodaj komentarz