PUZ uruchamia pielęgniarstwo II stopnia

Państwowa Uczelnia Zawodowa w Suwałkach, rekrutacja na II stopień pielęgniarstwa

Państwowa Uczelnia Zawodowa w Suwałkach w poniedziałek 19. września rozpocznie rekrutację na studia II stopnia z pielęgniarstwa.

 

Uczelnia od dłuższego czasu starała się uruchomić kierunek na który jest duże zainteresowanie. W końcu, po uzyskaniu niezbędnych certyfikatów, pozwoleń i akredytacji od października ruszą studia II stopnia z pielęgniarstwa. Studia skierowane są do osób mających tytuł zawodowy (licencjat pielęgniarstwa). Studenci poszerzają wiedzę i umiejętności nabyte w trakcie nauki na studiach licencjackich, głównie z zakresu pielęgniarstwa specjalistycznego, zarządzania w opiece  pielęgniarskiej, dydaktyki medycznej, metodologii badań.

- To najdłużej wyczekiwany kierunek o który pytało najwięcej osób. Zapotrzebowanie  jest ogromne nie tylko w Suwałkach i w regionie, ale w całej Polsce - powiedział Dawid Harasim, rzecznik prasowy suwalskiej uczelni.  

Chętni muszą się spieszyć, gdyż rekrutacja nie potrwa długo. Pierwsza tura potrwa jedynie dwa dni od 19 do 20 września. Z kolei druga tura odbędzie się w dniach 26-27 września. Szczegółowe informacje i harmonogram dostępne są na stronie internetowej PUZ. 

Dodaj komentarz