Zmiany w funkcjonowaniu Suwalskiej Karty Mieszkańca

Nowa Suwalska Karta Mieszkańca

Władze Suwałk postanowiły, że w przyszłym roku pojawi się nowy, elektroniczny dokument Suwalskiej Karty Mieszkańca. 

 

Z SKM korzysta już blisko 30 tysięcy Suwalczan. Przy takiej liczbie użytkowników programu jego funkcjonowanie musi zostać usprawnione i zautomatyzowane. - Program Suwalskiej Karty Mieszkańca został wprowadzony 1 września 2018 roku i co warto zauważyć odniósł dość duży sukces. Do tej pory kartę wyrobiło 29.797 Suwalczan. Uważam, że to naprawdę dobry wskaźnik na tle całego miasta. Dlatego też postanowiliśmy, że zostanie wprowadzony nowy elektroniczny dokument, który pojawi się już w przyszłym roku. Znikną z niego kolory, które określały rodzaj karty, a były cztery: karta zwykła, rodziny wielodzietnej, seniora i osoby niepełnosprawnej. Jednak ten podział zostanie zachowany. Po prostu nie będzie widoczny na karcie – informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

 

Warstwa elektroniczna pozwoli na rozbudowanie funkcji karty. Będziemy mogli ją wykorzystać m.in. w komunikacji miejskiej i przy projekcie roweru miejskiego. Będziemy mogli również automatycznie przedłużać ich ważność bez konieczności wydawania nowego dokumentu. To spowoduje ograniczenie kosztów funkcjonowania systemu.

 

Suwalska Karta Mieszkańca pozwala m.in. na korzystanie ze zniżek w placówkach kultury lub obiektach sportowych. To kompleksowy program zmierzający do polepszenia warunków życiowych mieszkańców Miasta. Jedną z największych korzyści płynących z posiadania SKM-ki jest darmowa komunikacja miejska dla osób niepełnosprawnych, dzieci i młodzieży oraz darmowe przedszkola.

4 Komentarzy

Dobrym pomysłem było przedłużenie ważności terminu o rok z uwagi na Covid. Nie popieram wprowadzenia tych kart, ponieważ w krótkim czasie po wprowadzeniu kart ceny poszły w górę, a % zniszki jest fikcją. Jeżeli już mamy te karty, dlaczego np nie są one wydane na 10 lat? Można również przedłużyć ważnoś karty do końca Koronowirusa. Po co Miasto ma ponosić koszty związane z kartą (projekt karty, produkcję karty). 

Wzrost cen jest spowodowany inflacją, a nie wprowadzeniem kart, można podziękować rządowi. Proszę czytać ze zrozumieniem. Karty mają zostać wymienione, aby można rozbudować  ich funkcjonalność. Widocznie obecne są jakąś uboga wersją.

Rząd wprowadza wiele ulepszeń m.inn. wprowadził zmiany zaostrzające możliwość aborcji. Do Sojfelusa - nie musisz odpowiadać, popierasz tą zmianę i dziękujesz za jaj wprowadzenie. Tylko dlaczego tak wiele osób jest przeciwna niej. 1. Karta rozumiem, że będzie miała możliwość przedłużenia, czy obecna tego nie ma?  2. Będą ukryte kolory, ale będzie podział w dalszym ciągu na cztery rodzaje. Tak trzeba wprowadzić czytniki rodzajów kart. Nie wiem na czym polega ulepszenie?

Co z osobami, które nie mają smartfona, tylko zwykły telefon? Czy dla nich zostanie zachowana wersja plastykowa karty?  I czy dla osób starszych nie można wydać takiej karty "dożywotnio", jak emeryckiej? 

Dodaj komentarz