"Złota Rączka" wykonała 1000 napraw

Kontynuacja program „Złota Rączka dla seniora”

 

Suwalski Ratusz zapowiedział kontynuację programu „Złota Rączka dla seniora”. W ubiegłym roku w ramach programu wykonano 1000 napraw na rzecz 182 osób.

 

Program „Złota Rączka dla Seniora” przygotowany został z myślą o suwalskich seniorach, którzy nie mają możliwości samodzielnego wykonania drobnych napraw, a nie zawsze mogą liczyć na wsparcie rodziny. Z programu mogą skorzystać mieszkańcy Suwałk samotnie zamieszkujący w wieku powyżej 70 lat lub w wieku 60 lat z orzeczonym, umiarkowanym lub znacznym stopniem niepełnosprawności. Program powstał w 2020 roku i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. W minionym roku wykonano 1000 napraw (liczba zgłoszeń 293, a liczba osób które skorzystały z pomocy to 182). Dla porównania w 2020 roku z programu skorzystało 116 osób, którym wykonano 1058 usług.

 

W tym roku, jak potwierdziły władze miasta, program również będzie kontynuowany. Na realizację tego zadania Miasto przeznaczy 60.000 zł. Aktualnie suwalski Ratusz szuka wykonawcy tego zadania. W programie obowiązują reguły - jest limit wizyt w jednym gospodarstwie domowym, który wynosi 4 wizyty w roku. 

Dodaj komentarz