Wraca temat niedoświetlonych przejść dla pieszych w Suwałkach

Interwencja w sprawie poprawy bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych

Interwencję w sprawie poprawy bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych po raz kolejny podjął radny Kamil Lauryn z klubu "Łączą nas Suwałki".

 

Radny nie pierwszy raz wnioskuje o doświetlenie przejść dla pieszych w mieście, ze względu na dużą ilość wypadków z udziałem pieszych oraz rowerzystów. Jak twierdzi w Suwałkach jest wiele skrzyżowań dróg rowerowych i jezdni, gdzie według prawa o ruchu drogowym rowerzysta przekraczając przejście po wyznaczonym pasie nie jest zobowiązany do zejścia z roweru. Sytuacja ta stanowi duże zagrożenie wypadku, ponieważ w przypadku niedoświetlonego przejścia piesi jaki rowerzyści zauważani są praktycznie w ostatniej chwili. 

 

Tego typu interpelację Kamil Lauryn składał już blisko przed dwoma laty. Teraz postanowił ponownie wystąpić z tematem do prezydenta Suwałk, tym razem poszerzając go o pomysł wdrożenia przejść interaktywnych, które zastosowano np. w Augustowie, Ełku czy Olecko. W internecie opublikował film w którym porównuje sytuację na drogach w Suwałkach i Augustowie. - Ile czasu i wypadków potrzeba, by zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców Naszego miasta na przejściach dla pieszych - pyta radny.

 

Dodaj komentarz