Petycja ws. budowy drogi

Petycję w sprawie budowy drogi Powstańców Śląskich i 41 Pułku Piechoty

Petycję w sprawie budowy drogi złożyli do prezydenta Suwałk mieszkańcy ulic Powstańców Śląskich i 41 Pułku Piechoty.

 

W piśmie, które wpłynęło do suwalskiego Ratusza mieszkańcy zwracają uwagę na fatalny stan dróg na ich ulicach i konieczność podjęcia niezwłocznych działań w tej sprawie. Ulice Powstańców Śląskich i 41 Pułku Piechoty są drogami gruntowymi, piaszczystymi i pełnymi kolei. Jak twierdzą autorzy petycji, przejazd nimi wymaga nadzwyczajnej ostrożności i naraża pojazdy na uszkodzenie zawieszenia, podwozia i karoserii. Szczególnie krytyczny stan nawierzchni ma miejsce w okresie intensywnych opadów oraz w okresie od jesieni do wiosny. W tym okresie utrudniony jest dojazd do wielu posesji, a dojście wręcz niemożliwe. Z kolei w okresie letnim przejazd jakiegokolwiek pojazdu powoduje podniesienie się w powietrze tumanów piasku i kurzu. 

 

- Przedmiotowe ulice, a zwłaszcza ulica Powstańców Śląskich są głównymi drogami dojazdu do nowopowstałego osiedla Pak Zastawie II. Obecnie, przy tak dużym natężeniu ruchu, a należy podkreślić, że ma ono tendencje zwyżkową, gdyż nowych mieszkańców systematycznie przybywa, łatanie i równanie nawierzchni przez zarządcę drogi jest ewidentnym marnowaniem pieniędzy. Daje jedynie krótkotrwałą poprawę stanu drogi maksymalnie do 2 tygodni. (...) Budowa dróg we wskazanej lokalizacji ułatwi i przyspieszy również rozbudowę całego Osiedla Park Zastawie II. W miejscu w którym planowana jest budowa ulic Powstańców Śląskich i 41 Pułku Piechoty w dalszym ciągu pozostają tereny niezabudowane. Budowa dróg w tym miejscu spowoduje, że tereny te będą bardziej atrakcyjne dla ewentualnych kupców i inwestorów, którzy zechcą zainwestować w budownictwo jednorodzinne bądź usługi - argumentują mieszkańcy. 

6 Komentarzy

Władza

13/09/2021

Hmm z tego co widzę to widzieliście gdzie się budujecie. Naiwnością jest myśleć, że postawimy domek i zaraz miasto zbuduje drogę za publiczne pieniądze, gdzie w zasadzie jest tam droga w pole. No myślę, że nie budowali się tam ludzie naiwni, a raczej trzeźwo myślący. Chyba, że się mylę.

Droga 'Władzo' :) oczywiscie ze nikt tam nikomu nie kazal sie budowac tak jak nikt w ogole nie musi sie budowac,mozna mieszkać w namiotach:)

inwestycja ok 30 domow wraz z wykończeniem,podwykonawcami, dostawcami,majstrami itp warta jest kilkadziesiąt milionów złotych i od tej kwoty są odprowadzane podatki do miasta(czyli tez do Ciebie) takze chyba logiczne jest ze warto tam zrobic drogę asfaltową a jezdzic po żwirze. 

Analogicznie skoro jak wspominasz, że z tej inwestycji są odprowadzone podatki i że warto zrobić drogę to odpowiem tak, że chociażby powstające sklepy też inwestując w mieście odprowadzą podatki, a nawet dadzą pracę ludziom gdzie też będą pobrane podatki, a modyfikacje dróg muszą we własnym zakresie prowadzić i finansować. Ostatni przykład to chociażby multishop przy OBI, który musiał wyłożyć pieniądze na drogę publiczną. Więc ten argument o podatkach niestety ale jest słaby. Proszę o jakiś inny.

Władza

15/09/2021

widzę, że brak dalszych argumentów. A czy mieszkam w bloku, czy w domku a może w hotelu to już moja słodka tajemnica. Najłatwiej to pisać petycje i dajcie. Cierpliwie zaczekajcie to kiedyś droga powstanie. Cierpliwości. Nie bądźcie tam tacy chciwi.

Pozdrawiam i kończę.

Dodaj komentarz