Będzie dofinansowanie - będzie skrzyżowanie

budowa skrzyżowania na ulicy Pułaskiego i Wierusza - Kowalskiego

Będzie budowa skrzyżowania na ulicy Generała Kazimierza Pułaskiego i Alfreda Wierusza - Kowalskiego pod warunkiem, że miasto otrzyma na ten cel dofinansowanie.

 

W minionym tygodniu Adam Ołowniuk i Krystyna Gwiazdowska wystąpili z interpelacją do prezydenta Suwałk na wniosek mieszkańców Osiedla Północ, którzy zwrócili się z prośbą o wykonanie skrzyżowania umożliwiającego bezpośredni zjazd z ulicy Pułaskiego w ulicę Kowalskiego pomiędzy prawoskrętem w ulicę Chopina, a rondem za Kauflandem. Na przedmiotowym odcinku komunikacyjnym pojazdy chcące wjechać w ulicę Kowalskiego muszą objeżdżać nowe rondo, które z jednej strony usprawniło komunikację, z drugiej zaś wciąż dochodzi na nim do wielu kolizji i wypadków. 

 

Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk podjął decyzję o wystąpieniu z wnioskiem do Ministerstwa Infrastruktury o dofinansowanie remontu ww. fragmentu. W ramach inwestycji zostałoby przebudowane również samo skrzyżowanie gen. Kazimierza Pułaskiego / A. Wierusza Kowalskiego tak by kierowcy jadący od ul. A. Wierusza Kowalskiego mogli skręcić zarówno w prawo jak i w lewo, a ci jadący od strony miasta ulicą gen. Kazimierza Pułaskiego będą mogli skręcić w ulicę A. Wierusza Kowalskiego bez konieczności wjazdu na rondo przy ulicach gen. Kazimierza Pułaskiego i Armii Krajowej.

 

W latach 2019-2020 dzięki pozyskanym z tego samego źródła środkom finansowym możliwy był remont ulicy Utrata oraz gen. Zygmunta Podhorskiego. Jeżeli uda się pozyskać dofinansowanie to inwestycja mogłaby ruszyć jeszcze w tym roku. 

 

7 Komentarzy

Dla widzimisię paru radnych, chcą przebudować coś co zdaje egzamin i jest bezpieczne. Byle pokazać, że coś robią na radzie miasta.

misiek

22/01/2021

Zepsuli skrzyżowanie za Kauflandem. Jest bardziej niebezpiecznie niż poprzednio. Obecnie tzw. rondo za Kauflandem jest wypadkogenne. Przestałem tamtędy jeździć.

A teraz kolejny kwiatek. Mam nadzieję, że nie otrzymają żadnego dofinansowania.

Rondo jest genialne, jeśli są stłuczki to dlatego, że jeżdżą na pamięć, nie patrzą na znaki, nie używają kierunkowskazów. Tak, na wielopasmowych rondach skręcając w lewo korzystamy z lewego "kierunku".

A po przebudowie jak skręcić w lewo z Puławskiego w Chopina? 

qwertyytrewq

22/01/2021

Mam nadzieje że nie dojdzie ta inwestyacja do skutku. Ktoś ma nie równo pod czpaka planując takie coś. 

W godzinach szczytu będzie się blokował lewoskręt z Pułaskiego w Kowalskiego. Zamiast czekać kilka cykli świateł w kolejce, szybciej będzie pojechać tak jak obecnie - przez to niedawno "przebudowane" niby rondo.

Lepiej zrobić likwidację sygnalizacji na ulicy Generała Kazimierza Pułaskiego i Alfreda Wierusza - Kowalskiego. Ruch pojazdów kierować na rondo. 

Dodaj komentarz