Premier w Podlaskiem promował "Polski Ład"

Wizyta Mateusza Morawieckiego w Województwie Podlaskim

- "Polski ład” to nadzieja dla Polski, nadzieja dla Podlaskiego - mówił podczas wizyty w regionie premier Mateusz Morawiecki.

 

- Wcześniej polityka rządu prowadzona była ponad waszymi głowami. Przychodzimy z Polskim Ładem do samorządów podlaskich, żeby dać nadzieję na lepszą przyszłość dla wszystkich mieszkańców miast i wsi - mówił na spotkaniu z samorządowcami w Kolnie premier Mateusz Morawiecki. Był to pierwszy punkt wizyty, jaką szef rządu rozpoczął w czwartek (22.07) przed południem w województwie podlaskim. Tego dnia premier odwiedził również Grajewo, Białousy, Czarną Białostocką i Białystok, a wizyta w regionie zakończyła się na pikniku rodzinnym w Tykocinie. 

 

W spotkaniu uczestniczyli samorządowcy z całego województwa, a także  m.in.: Adam Andruszkiewicz, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Dariusz Piontkowski, Wiceminister Edukacji i Nauki, Piotr Müller, rzecznik rządu, posłowie: Kazimierz Gwiazdowski, Lech Kołakowski, Jarosław Zieliński, senator Mariusz Gromko i wojewoda Bohdan Paszkowski. Byli na nim obecni również radni wojewódzcy: Wanda Mieczkowska, Paweł Wnukowski, Piotr Modzelewski.

 

Mateusz Morawiecki przemawiając do samorządowców podkreślał, że państwo polskie jest w stanie zbudować program finansowy pod realizację tysięcy projektów w całej Polsce i jednocześnie prowadzić szczodrą politykę społeczną. Rząd oferuje samorządom dużo środków na inwestycje i jednocześnie kontynuuje stabilną politykę finansów publicznych.

 

- To stało się możliwie niezależnie od tego, czy jesteście zwolennikami prawicy czy lewicy, zwolennikami czy przeciwnikami rządu. Stało się możliwe, dzięki naprawie finansów publicznych. Jako rząd, oprócz wydatków społecznych i inwestycyjnych, przeznaczyliśmy również 200 mld zł na ratowanie miejsc pracy podczas pandemii i te kilka milionów miejsc pracy uratowaliśmy. Będą służyć polskim rodzinom i polskiej gospodarce. Stabilne finanse publiczne, doceniane przez międzynarodowe instytucje, Komisję Europejską, to fundament Polskiego Ładu - podkreślał szef rządu.

 

Jak wyjaśniał, program jest przeznaczony dla wszystkich, a w szczególności dla tych miast, miasteczek i wsi, których wcześniej nie było na mapie inwestycji, dla województw takich, jak Podlaskie. Inwestycje w ochronę zdrowia, nowe możliwości budowy bez zezwoleń domów do 70 mkw., podniesienie do 30 tys. zł kwoty wolnej od podatku, budowa i modernizacja sieci ciepłowniczej, dróg powiatowych i gminnych, linii kolejowych - te zmiany najbardziej odczują mieszkańcy regionów takich jak nasz, gdzie, jak podkreślił premier, do tej pory było mniej inwestycji.

 

- Polski Ład jest programem ambitnym, ale policzonym, przeanalizowanym, przemyślanym, budującym perspektywę rozwoju dla Podlaskiego i dla Polski: dla Kolna, Suwałk, Augustowa, Suchowoli, dla wszystkich miejscowości na najbliższą dekadę. Naszym celem jest dogonić, a nawet przegonić tych najlepszych - stwierdził Mateusz Morawiecki.

 

Źródło: Wrota Podlasia

7 Komentarzy

PiS ma kasę zabraną złodziejom. Ale wy wolicie hejt, bo tacy jesteście. Ale ludzi, którzy myślą jak ja jest więcej, tylko nie mają czasu żeby odpisywać na waszego durne komentarze (pewnie pisanie z więzienia?), bo to sa właśnie ludzie pracujący, mający dzieci i dziadków. A wy wybraliście los śmierdzących leni, żyjących dla siebie.

niedżwiedż z Suwałk

03/08/2021

P i s !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ład dla siebie. Im pieniądze  , ludziom  G O W N O !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! To kłamstwo i głupota.Ludzie obudżcie się. To nie ład ,to wał i kłamstwo. Gdy pisz mysz grasuje.

 

Dodaj komentarz