12 zatrzymanych za nielegalne przekroczenie polsko-litewskiej granicy

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Sejnach zatrzymali 12 cudzoziemców

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Sejnach zatrzymali we wtorek (12.10) 12 cudzoziemców za przekroczenie polsko-litewskiej granicy wbrew przepisom. 

 

Zatrzymani cudzoziemcy to obywatele Syrii, którzy wcześniej przekroczyli nielegalnie granicę litewsko-białoruską. Pierwsza grupa nielegalnych migrantów (8 osób) została zatrzymana około drugiej w nocy na terenie gminy Sejny. Cudzoziemców dziewięcioosobowym Mercedesem Vito przewoził obywatel Niemiec. Wraz z nim jako pasażer podróżował obywatel Bośni i Hercegowiny. Obywatele Syrii, mężczyźni w wieku od 20 do 39 lat nie posiadali dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu w Polsce. Wszyscy zostali zatrzymani.

 

Kolejna czteroosobowa grupa Syryjczyków została zatrzymana kilka godzin później w miejscowości Hołny Majera. Cudzoziemców przewoziło dwóch obywateli Syrii, którzy posiadali niemieckie dokumenty pobytowe. Czterech mężczyzn w wieku 19 – 31 również nie posiadało przy sobie dokumentów, które uprawniałyby ich do legalnego wjazdu i pobytu w naszym kraju. Zostali zatrzymani. 

 

29–letni obywatel Niemiec, 27–letni obywatel Bośni i Hercegowiny oraz obywatele Syrii w wieku 26 i 35 lat usłyszeli zarzuty za pomocnictwo w przekroczeniu granicy wbrew przepisom za co grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności. Po wykonaniu niezbędnych czynności 12 obywateli Syrii zostanie  przekazanych stronie litewskiej w ramach readmisji.

Dodaj komentarz