Team Podlaskie - sportowcy ze wsparciem samorządu województwa

Marszałek Artur Kosicki wręczył czeki z kwotą wsparcia od samorządu województwa

Od rzutu młotem, skoku wzwyż czy sprintu po tenis stołowy, pływanie, a nawet szachy. Marszałek Artur Kosicki wręczył 22 zawodnikom symboliczne czeki z kwotą wsparcia od samorządu województwa. 

 

Team Podlaskie to pierwsza taka inicjatywa samorządowa w Polsce. Zarząd województwa przyznał im łącznie 500 tys. zł. Zawodnicy seniorzy otrzymali po 30 tys. zł, juniorzy - po 22 tys. zł. Sportowcy otrzymali nagrody w tej samej wysokości - zarówno ci, którzy występują na olimpiadach i na paraolimpiadach. - To wielki honor, że możemy w ten sposób was wspierać w przygotowaniach do zawodów, do igrzysk. Jesteście „top of the top”, najlepsi w kraju i na świecie. To dla nas zaszczyt , że reprezentujecie Podlaskie na arenie międzynarodowej - zwrócił się do wyróżnionych Artur Kosicki.

 

W gronie wyróżnionych znalazł się pochodzący z Raczek Rafał Czuper, srebrny medalista mistrzostw świata i Europy w tenisie stołowym oraz Joanna Mendak z Suwałk, srebrna medalistka mistrzostw świata w pływaniu. - Chciałbym podziękować i pogratulować zarządowi tej inicjatywy. Odkąd pan jest marszałkiem, wspomagacie sport i nie dzielicie go na ten dla pełnosprawnych i niepełnosprawnych - ocenił Rafał Czuper.

 

Dodaj komentarz