Grudzień
3
niedziela
godzina:
19:00

Koncert zespołu: UNION OF BLUES

data zakończenia:
Rozmarino ul. Kościuszki 75Zapraszamy na koncert tria UNION OF BLUES (LT/PL). Muzycy powracają na koncerty w Polsce po ponad 10-letniej przerwie. Projekt powstał specjalnie na Suwałki Blues Festival 2010, jednak dopiero pod koniec 2011 roku zespół zagrał swoje pierwsze koncerty. Kilkuletnia współpraca muzyków z Suwałk i Wilna skłoniła ich do założenia wspólnego projektu bluesowego. To trzej bardzo doświadczeni muzycy, którzy prezentują swoje kompozycje i standardy bluesowe we własnej interpretacji i z ciekawym wyczuciem bluesowej frazy w wersjach akustycznych. W 2012 roku wydali płytę CD pn.” Union OF Blues”

 

Skład:
Virgilijus Jutas – wokal, gitara akustyczna, harmonijka ustna
Aleksandr Belkin – wokal, gitara akustyczna, ukulele, harmonijka ustna, instrumenty perkusyjne
Bogdan Topolski – gitara akustyczna

 

Virgilijus Jutas – jeden z najlepszych gitarzystów i wokalistów na Litwie. Lider działającej od ponad 25 lat formacji Blues Makers, która wydała sześć płyt CD. Jest stałym gościem największych festiwali na Litwie. Współpracował z amerykańskimi wokalistami blues-rockowymi, takimi jak Jimmy Lawson i Gary Lowell oraz z wirtuozem harmonijki ustnej – Dovem Hammerem (USA). Ostatnio otwierał koncerty na Litwie dla takich artystów jak John Mayall, Candy Dufler i Chris Botti.
Więcej: www.blues.lt/bluesmakers

 

Aleksandr Belkin – gitarzysta, wokalista i harmonijka, lider zespołu The Road Band. Grał w pierwszym litewskim zespole bluesowym Hilda Blues Band. Z zespołem tym odbył tournée po wielu krajach Europy. Oprócz gry w The Road Band Aleksandr Belkin bierze udział w wielu projektach muzycznych wspólnie z muzykami z Litwy i zagranicy.
Więcej: www.blues.lt/roadband

 

Bogdan Topolski – gitara, bierze udział w wielu różnych projektach muzycznych, współpracuje z muzykami z USA, Norwegii, Francji, Włoch i Litwy. Uczestnik wielu festiwali bluesowych w Polsce i za granicą, zdobywca nagród dla najlepszego gitarzysty. Działający w ramach Europejskiej Unii Bluesowej od 16 lat jest dyrektorem artystycznym Suwałki Blues Festival. Nagrał kilka płyt.  Współpracuje również z projektami Moore Plays Moore (UK/PL) i Daryl Strodes Band (USA/PL).
 

Kalendarium