Trzy punkty po raz trzeci z rzędu

Wigry Suwałki - Bytovia Bytów 4:1

Trzecie zwycięstwo z rzędu zanotowały suwalskie Wigry, które w sobotę (17.04) na Stadionie Miejskim w Suwałkach pokonały Bytovię Bytów 4:1.

Walczące o powrót na pierwszoligowe boiska Wigry złapały wiatr w żagle i w trzecim kolejnym spotkaniu zgarniają komplet punktów. Tym razem biało-niebiescy okazali się zdecydowanie lepsi na boisku od drużyny dowodzonej obecnie przez byłego trenera Wigier, Kamila Sochę.

Pierwsza bramka w tym meczu padła już w czwartej minucie gry po precyzyjnym uderzeniu z dystansu w wykonaniu Patryka Mularczyka. Chwilę później mogło być już 2:0 po składnej akcji Wigier, jednak goście uratowali się wybijając piłkę z linii bramkowej. W 31. minucie podopiecznym Kamila Sochy udało się wyrównać.  Po dośrodkowaniu w pole karne piłka niefortunnie trafiła w plecy Pawła Gieracha i zawodnik Wigier z najbliższej odległości wpakował piłkę do własnej bramki. Gospodarzom udało się jednak jeszcze przed przerwą ponownie objąć prowadzenie. Doskonale w polu karnym rywali zachował się Denis Gojko, który ograł obrońcę Bytovii i dokładnie dograł do wbiegającego Michała Orzechowskiego, który z najbliższy odległości pokonał bramkarza rywali.

W drugiej ołowie sytuacja Wigier zrobiła się jeszcze korzystniejsza po tym jak drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Kuba Lizakowski. Biało-niebiescy mieli więc pół godziny gry w przewadze jednak zawodnika co skwapliwie wykorzystali. Pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry piłkę w polu karnym dostał Michał Żebrakowski i strzałem na dalszy słupek zdobył bramkę dla swego zespołu. Wynik ustalił w doliczonym czasie gry Cezary Sauczek, który nie pomylił się z rzutu karnego.

Trzy punkty cieszą, jednak podopieczni Dawida Szulczka muszą już myśleć o kolejnym, niezwykle istotnym w kwestii bezpośredniego awansu spotkaniu. W najbliższy piątek 23. kwietnia czwarte w tabeli Wigry Suwałki zmierzą się w Chojnicach z zajmującą trzecie miejsce Chojniczanką. Na ten moment najbliżsi rywale suwalczan mają nad nimi jeden punkt przewagi (Chojniczanka swój mecz 28. kolejki z KKS Kalisz rozegra w niedzielę 18. kwietnia). Początek spotkania Chojniczanka - Wigry o godzinie 19.30.