Biskup poświęcił kaplicę w Wigrach

Poświęcenie kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu im. św. Jana Pawła II w Wigrach

Uroczyste poświęcenie kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu im. św. Jana Pawła II odbyło się w czwartek (18.03) w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wigrach.

 

Kaplica św. Jana Pawła II w Wigrach została włączona do duchowego dzieła „Gwiazdy na Płaszczu Maryi Królowej Pokoju”, zainicjonowanego przez Stowarzyszenie „Comunità Regina della Pace”, które podjęło apostolstwo modlitewnej adoracji Eucharystycznego Chrystusa oraz wspieranie wszelkich inicjatyw podejmowanych na rzecz budowania pokoju i pojednania między ludźmi. Kaplica adoracji Najświętszego Sakramentu wpisuje się w realizację misji Kamedułów, nauczanie św. Jana Pawła II a także w realizację misji Wigierskiego Areopagu Nowej Ewangelizacji i parafii. Jest dopełnieniem woli Fundatora klasztoru kamedułów w Wigrach króla Jana Kazimierza, aby z tego miejsca płynęła nieustannie modlitwa w intencji naszej Ojczyzny, Polaków i całego świata.

 

Na mszy św. zostały pobłogosławione nowo powstałe róże różańcowe: Żon modlących się za Mężów im. św. Józefa i im. Świętej Rodziny oraz jedna Mężów modlących się za Żony im. św. Michała Archanioła. - Ta kaplica Najświętszego Sakramentu, św. Jana Pawła II, kaplica Adoracji niech promieniuje na naszą Ojczyznę i na kraje sąsiednie. To miejsce niech nas wszystkich jednoczy na modlitwie o pokój w rodzinach naszej Ojczyźnie i na całym świecie. Niech te modlitwy będą zanoszone do Boga w różnych językach. Dzisiaj także dołóżmy kolejną intencję, by Bóg oddalił od nas pandemię koronawirusa, covid-19 – mówił bp. Mazur.

 

„12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju”, to miejsca powstające jako centra adoracji Najświętszego Sakramentu, które mają promieniować tą duchowością. Liczba ich jest limitowana i powstają na wszystkich kontynentach, aby modlitwą o pokój otoczyć cały świat. Do tej pory udało się zrealizować siedem głównych centrów modlitwy adoracyjnej m.in w Jerozolimie, Medjugorie w Bośni i Hercegowinie, Niepokalanowie, ale również w Kazachstanie, Rwandzie i w Korei Południowej.

 

2 Komentarzy

Dodaj komentarz