Szczepienie przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego

Szczepienie przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego

Zbigniew Mackiewicz, wójt Gminy Suwałki informuje, że od 29 kwietnia br. rodzice mogą zapisywać na szczepienie przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) dzieci (dziewczynki i chłopcy) w wieku od 9 do 14 roku życia zamieszkałe na terenie gminy Suwałki.

 

W roku bieżącym przewidywana liczba objętych ww. szczepieniem HPV – 50 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń. Istnieje możliwość wyboru rodzaju szczepionki przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV). Rodzic otrzyma zwrot kosztów zakupu szczepionki „Cervarix” włączonej do wykazu leków refundowanych w wysokości równej dopłacie szczepionki tj.:50% (tj. 138,18 zł).

 

Warunkiem otrzymania wsparcia jest: zamieszkanie na terenie gminy Suwałki, przyjęcie przez dziecko pełnego cyklu szczepień (rekomendowane jest zamknięcie się w tym samym roku kalendarzowym tj. 2022) tj.: 2 dawek w odstępach ok. 5 miesięcy. Najpóźniej 1 miesiąc po przyjęciu 2 dawek szczepionki rodzic składa wniosek o przyznanie bonu na szczepienie wraz z zaświadczeniem lekarza potwierdzającym przyjęcie dwóch dawek szczepionki.

 

Zapisy pod numerem:

Urząd Gminy Suwałki, Referat Polityki Społeczno – Gospodarczej tel.: 87 565 93 42

lub można zgłosić się osobiście do Urzędu Gminy Suwałki, pokój nr 116

w godz.8:00 – 14:30.

Dodaj komentarz