Przepis na aktywną emeryturę

Seniorzy ochotnicy – promocja i rozwój wolontariatu wśród osób starszych

 

Wolontariuszem można zostać w każdym wieku. Przekonują się o tym uczestnicy projektu „Seniorzy ochotnicy – promocja i rozwój wolontariatu wśród osób starszych”, realizowanego przez Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT. 

 

To inicjatywa służąca upowszechnieniu idei wolontariatu, edukowania, motywowania i zaangażowania społecznego wśród seniorów. Dzięki jej realizacji, uczestnicy w ramach Senioralnej Akademii Wolontariatu 60+ podnieśli swoją wiedzę i kompetencje. Korzystają z poradnictwa i doradztwa. Co najważniejsze, wspólnie rozpoczęli realizację Akcji Społecznych Aktywnego Seniora w praktyce. Prowadzili zajęcia pn. Autochodzik, ucząc dzieci, bezpiecznego poruszania się po drodze. Zaangażowali się w upamiętnienie i porządkowanie miejsc pamięci narodowej. W Światowym Dniu Seniora podjęli współpracę z Przedszkolem Słoneczko w Suwałkach. Są otwarci na podejmowanie nowych wyzwań i realizację własnych inicjatyw w swoim środowisku. Pragną bardziej wspierać społeczność lokalną.

 

W związku z tym osoby indywidualne i organizacje społeczne, które potrzebują wsparcia wolontariuszy mogą zgłaszać się do Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT, ul. Noniewicza 91, kom. 501 838 987. Wspólnie możemy objąć wsparciem wiele obszarów życia społecznego - zapewnia PRYZMAT. Projekt został dofinansowany ze środków programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025” oraz Miasta Suwałki.

 

Dodaj komentarz