Żłobek w miejsce Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Suwałkach zostanie przeniesiona na Kościuszki

 

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Suwałkach zostanie przeniesiona z ulicy Nowomiejskiej na Kościuszki. W jej miejscu władze miasta planują otworzyć czwarty żłobek miejski. 

 

Temat przeniesienia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z budynku przy ulicy Nowomiejskiej do kamienicy przy ul. Kościuszki 45, gdzie wcześniej mieściło się Centrum Sztuki Współczesnej Galeria im. Andrzeja Strumiłło, poruszył na ostatniej sesji Rady Miasta Karol Korneluk z Koalicji Obywatelskiej. 

- Jak wiadomo każda zmiana budzi wiele emocji więc chciałbym zapytać czy odbyło się już spotkanie prezydenta z radą pedagogiczną poradni i czy w związku z przeniesieniem poradni planowane są jakieś ruchy kadrowe w stosunku do pracowników zatrudnionych w tej poradni - pytał radny Korneluk.

Czesław Renkiewcz, prezydent Suwałk w odpowiedzi przyznał, że zamiarem władz miasta jest wykorzystanie dużej powierzchni poradni i utworzenie tam czwartego miejskiego żłobka, którego w tej części miasta nie ma. Włodarz zaznaczył, że wraz z nową rządową reformą inaczej wyglądać będzie specjalistyczne wsparcie ze strony logopedów, psychologów i pedagogów, którzy mają pracować w szkołach. Co za tym idzie, liczba zatrudnionych specjalistów w poradni w Suwałkach zmniejszy się do 17.  

- To dobre rozwiązanie i my się z nim zgadzamy. A wobec tego jest pomysł, aby sięgnąć po środki na remont kamienicy Kościuszki 45, zabytkowego obiektu z którym też nie wiemy co zrobić. Wyremontować i adaptować ten budynek pod potrzeby poradni Psychologiczno-Pedagogicznej dla tych 17 pracowników. Natomiast na bazie budynku przy Nowomiejskiej stworzyć nowy żłobek, sięgając po środki z programu Maluch+. Miasto Suwałki otrzyma na ten cel 6,5 mln zł z czego połowa pójdzie na adaptację budynku, a połowa na jego późniejsze utrzymanie. Natomiast duży znak zapytania trzeba postawić przy tym, czy uda się pozyskać środki na renowację budynku Kościuszki 45. Będziemy składali projekt w ramach Polskiego Ładu, ale konkurencja będzie bardzo duża - wyjaśniał prezydent. 

Dodaj komentarz