Zdzisiek - nowy pies policyjny w Suwałkach

Komenda Miejska Policji w Suwałkach ma nowego psa

Do suwalskiej jednostki Policji dołączył kolejny owczarek niemiecki– Zdzisiek. Jego opiekunem jest młodszy aspirant Piotr Dembiński, który od dziewięciu lat jest przewodnikiem psów służbowych. 

 

Psy służbowe pełnią w Policji bardzo ważną rolę. Patrolują ulice, biorą udział w interwencjach i zabezpieczaniu imprez masowych, zatrzymują groźnych przestępców, szukają osób zaginionych. Mają umiejętności, których ludziom brakuje, a które potrzebne są w pracy policyjnej. Wyszukują zapachy ładunków wybuchowych, narkotyków i broni, potrafią też wyszukać zapach zwłok ludzkich na lądzie i w wodzie. Psy służbowe muszą być w gotowości każdego dnia, często pracując w ekstremalnych warunkach.

 

Kilka tygodni temu dwuletni owczarek niemiecki, wspólnie ze swoim przewodnikiem, ukończył szkolenie w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Przez ponad pięć miesięcy ćwiczył między innymi posłuszeństwo, pokonywanie przeszkód, obronę przewodnika oraz zatrzymywanie niebezpiecznego przestępcy i tropienie śladów ludzkich. Przewodnik i jego czworonożny partner nauczyli się współpracy, aby móc stworzyć zgrany duet. Zdobyte na szkoleniu wzajemne zaufanie i umiejętności wykorzystują teraz w codziennej służbie. Zdzisiek, to pies patrolowo- tropiący. Jego zadania skupiają się głównie na patrolowaniu zagrożonych miejsc, tropieniu sprawców przestępstw, monitorowaniu i patrolowaniu imprez masowych oraz poszukiwaniu zaginionych osób.

 

Zdzisiek, to drugi pies służbowy młodszego aspiranta Piotra Dembińskiego. Poprzednim był Tazer, który niemal rok temu, po 8 latach służby w suwalskiej jednostce Policji, odszedł na zasłużoną emeryturę. Nadal jednak pozostaje pod opieką swojego przewodnika, bo ten zaprosił go do swojej rodziny i mieszkają razem.

 

4 Komentarzy

pragmatyk znaj…

08/01/2021

Pan policjant na pewno ma syna, a jeżeli nie to kiedyś będzie miał, a imię mu będzie ?, a może to aby uczcić pamięć kogoś bliskiego, ciekawe jak ma na drugie imię Pan Piotr aspirant? 

Kiedyś w służbach służył cywil i był spoko psiak. 

Kiedyś w służbach służył cywil...nie ma to jak uznać fikcję filmową za rzeczywistość.

 

Bardzo fajne imię dla psa!!!

 

Często psy są fajniejsze od ludzi.

dech w piersi sesje zdjęciowe... Macie tam niespełnionego artystę? Trochę to śmieszne. Panowie policjanci to tak z własnej woli paja... czy na rozkaz? 

Dodaj komentarz