Zabójstwo sprzed 10 lat - policjanci z Archiwum X wykryli podejrzanych

śledztwo w sprawie zabójstwa 60-letniego pensjonariusza noclegowni w Suwałkach

Prokuratura Okręgowa w Suwałkach podjęła śledztwo w sprawie zabójstwa 60-letniego pensjonariusza noclegowni w Suwałkach, do którego doszło w kwietniu 2011 roku. Dzięki współpracy z policjantami z podlaskiego Archiwum X udało się ustalić i zatrzymać dwóch podejrzanych.

 

W kwietniu 2011 roku 60-letni pensjonariusz jednej z noclegowni w Suwałkach zaginął i pomimo wielu działań nie było wiadomo co z nim się stało. Prowadzone wówczas śledztwo nie dostarczyło wystarczających dowodów, aby wyjaśnić okoliczności zaginięcia mężczyzny i zostało umorzone. Pomimo umorzenia, sprawa nadal pozostawała w zainteresowaniu organów ścigania, jednak działania pozaprocesowe nie przynosiły efektu.

 

W sierpniu 2020 roku prokurator przekazał sprawę policjantom z tzw. Archiwum X, czyli Zespołowi do Spraw Przestępstw Niewykrytych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Dodatkowe działania funkcjonariuszy z Archiwum X, przy wykorzystaniu najnowszych metod badawczych, doprowadziły do ustalenia, że najprawdopodobniej zaginiony mężczyzna został zabity, a jego zwłoki ukryte. Policjanci ustalili także dwóch podejrzanych, a byli to 43-letni mieszkaniec Suwałk i 32-letni mieszkaniec powiatu łomżyńskiego.

 

W niedzielę 28 marca 2021 r. mężczyźni zostali zatrzymani w swoich domach, a następnie doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Suwałkach. Prokurator obu mężczyznom przedstawił zarzuty popełnienia wspólnie i w porozumieniu zabójstwa 60-letniego mężczyzny i ukrycia jego zwłok, przez co doszło do ich zbezczeszczenia. Za przestępstwo to grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. Po wykonaniu czynności procesowych z podejrzanymi, prokurator skierował do Sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sąd wniosek uwzględnił i tymczasowo aresztował obu mężczyzn na 3 miesiące.

Dodaj komentarz