Z Francji sprowadzono podejrzanego o zabójstwo sprzed 21 lat

w gminie Giby doszło do okrutnego zabójstwa 34-letniego mężczyzny

Prokuratura Okręgowa w Suwałkach poszukiwała obecnie 48-letniego mężczyzny podejrzanego o zbrodnię z czerwca 2000 roku. Wówczas w miejscowości Zelwa w gminie Giby doszło do okrutnego zabójstwa 34-letniego mężczyzny.

 

Z ustaleń śledztwa wynika, że pokrzywdzony przebywał na ognisku nad jeziorem z innymi mężczyznami. Potem jednak został przez 5 mężczyzn pozbawiony wolności przez przykucie kajdankami do drzewa, a następnie pobity. Po pewnym czasie trzech mężczyzn ponownie zaczęło uderzać pokrzywdzonego w głowę kijem, a następnie otrzymał on dwa ciosy narzędziem przypominjącym nóż w klatkę piersiową. W wyniku tych obrażeń pokrzywdzony zmarł. Sprawcy ukrywając zwłoki, oddzielili głowę od reszty ciała i zakopali w innych miejscach.

 

Czworo mężczyzn zostało szybko ujętych i osądzonych. Piąty mężczyzna, który miał brać udział w obu fazach zdarzenia, ukrywał się przed organami ścigania.  Mężczyzna był poszukiwany także za granicą Europejskim Nakazem Aresztowania (ENA). W wyniku tych poszukiwań jakiś czas temu ustalono, że mężczyzna odbywa karę pozbawienia wolności za inne przestępstwo na terenie Francji. Władze francuskie wyraziły zgodę na przekazanie mężczyzny do Polski po odbyciu kary we Francji. Tym sposobem na początku czerwca 2021 r. podejrzany został przetransportowany do Polski i osadzony w  jednym z Aresztów Śledczych.  

 

W związku z obowiązującą mężczyznę kwarantanną, prokurator z Prokuratury Okręgowej w Suwałkach, przesłuchała wymienionego w formie  wideokonferencji. Następnie prokurator wystąpiła do Sądu Rejonowego w Suwałkach o zastosowanie tymczasowego aresztowania, a Sąd po przeprowadzeniu w takiej samej formie posiedzenia, wniosek uwzględnił. Obecnie trwają czynności zmierzające do jak najszybszego zakończenia sprawy aktem oskarżenia.

1 Komentarzy

Dodaj komentarz