WKU w Suwałkach prowadzi nabór do szkoły podoficerskiej

CIEKAWA OFERTA DLA MATURZYSTÓW! SZKOŁY PODOFICERSKIE OGŁOSIŁY NABÓR

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Suwałkach przyjmuje wnioski od kandydatów do szkół podoficerskich. W 2021 roku będzie łatwiej dostać się do służby kandydackiej.

Zgodnie z Decyzją Nr 171/MON z dnia 11 grudnia 2020 r. w sprawie naboru do Szkół Podoficerskich w 2021 r. na szkolenie wojskowe zakończone egzaminem na podoficera, szkolenie prowadzone będzie w Szkole Podoficerskiej Marynarki Wojennej w Ustce, w Szkole Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Poznaniu, w Szkole Podoficerskiej SONDA w Zegrzu i Toruniu oraz Szkole Podoficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. W 2021 roku limit przyjęć do Szkół Podoficerskich jest dużo wyższy niż w latach ubiegłych i wynosi 428 miejsc. Nabór przeprowadzany będzie spośród osób niebędących żołnierzami zawodowymi (osób cywilnych), posiadających wykształcenie co najmniej średnie lub średnie branżowe.

 

Wszystkich zainteresowanych służbą kandydacką w Szkołach Podoficerskich informujemy, że wnioski można składać w WKU w Suwałkach w terminie:
 

• Szkoła Podoficerska Marynarki Wojennej w Ustce – do 05 kwietnia 2021 r.
UWAGA. Kandydaci muszą przejść proces kształcenia w celu uzyskania kwalifikacji wojskowych młodszego nurka. Przed przystąpieniem do tego szkolenia kandydat musi uzyskać pozytywne orzeczenie Rejonowej Wojskowej Komisji Morsko-Lekarskiej w sprawie zdolności do pełnienia zawodowej służby wojskowej w charakterze nurka oraz zdać test psychofizyczny kwalifikujący na kurs młodszego nurka.

• Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych w Poznaniu – do 04 czerwca 2021 r.
UWAGA. Kandydaci w grupie osobowej pielęgniarstwo (ratownictwo medyczne) muszą posiadać dyplom ukończenia szkoły pielęgniarskiej lub ukończenia studiów wyższych na kierunku ratownictwo medyczne (ratownik medyczny). Dodatkowo, w grupie pielęgniarstwo – co najmniej 12 miesięczny staż pracy w zawodzie pielęgniarki (pielęgniarza).

• Szkoła Podoficerska SONDA w Zegrzu i Toruniu – do 04 czerwca 2021 r.

• Szkoła Podoficerska Sił Powietrznych w Dęblinie – do 29 października 2021 r.


Oferta skierowana jest do osób spełniających poniższe warunki:

• wiek co najmniej 18 lat;
• obywatelstwo polskie;
• zdolność fizyczną i psychiczną do zawodowej służby wojskowej;
• niekarana/ny sądownie;
• wykształcenie wymagane – ukończona szkoła średnia.


Informacje dotyczące rekrutacji do szkół podoficerskich można uzyskać w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Suwałkach lub pod numerem tel. 261 347 358, 261 347 357, oraz na stronie internetowej WKU w zakładce
POZOSTAŁE > SZKOLNICTWO WOJSKOWE > SZKOŁA PODOFICERSKA.

19 Komentarzy

Anonymous

03/01/2021

Masakra,. zróbcie coś z awansami dla już służących po 10 lat szeregowych,. którzy nie mają szans na awans ze względu na brak znajomości.porkazka, przyjedzie taki po kursie cywil co nie będzie potrafił wykonać zbiórki 

Oficer

03/01/2021

Dodane przez Anonymous w odpowiedzi na

Wykonać zbiórki? Tak bardzo narzekasz a nie wiesz, że dowódca podaje KOMENDĘ? 

Abc

03/01/2021

Dodane przez Oficer w odpowiedzi na

A to kapral nie może być dowódca drużyny? Widać że Ty wszystko wiesz. 

Lol

04/01/2021

Dodane przez Oficer w odpowiedzi na

Panie OFICERZE. A kapral nie może być dowódca drużyny? I jako dowódca podać komedne swoim podwładnym? Szczęśliwego Nowego Roku

Zielony

03/01/2021

Co się dzieje 13 lat służby zgoda na szkołę od roku czekam żeby wysłali mnie na egzaminy wstępne. Podobno miejsc nie ma rocznie po 4 osoby z jednostki wysyłają. A tu proszę ponad 400 cywili przyjmą jestem załamany. Mamy tu takich po takim przeszkoleniu przyzakładówce kilkumiesięcznej zero pojęcia o wojsku dyscyplinie przychodzi taki dowodzić ludźmi którzy mają służby po 12 lat czesto po misjach zagranicznych. Ludzie gdzie tu sens?? Jak ktoś po tak krótkim czasie może dowodzić doświadczonymi żołnierzami??? Poprostu się nie da do tego żołnierze wkurzeni bo wiedzą skąd jest i że zajął ich miejsce. Ale jak to mówią gdzie kończy się myślenie tam zaczyna się wojsko.

Cywil

03/01/2021

Dodane przez Zielony w odpowiedzi na

Nikt nie każe wam na siłę się dziedzictwa w wojsku roboty jest masa wystarczy chcieć. Ja też narzekalem w końcu zwolnilem się i nie żałuje byłem w wot w między czasie szef sztabu 4 wmbot. Proponował zawodowy etat szeregowego to zaś miałem się mu w twarz bo ja mam prawie 5 tys z ośmiu godzin pięć dni w tygodniu. Wot zostawilem bo trochę zdrowia nie mam ale nie ma co płakać jest masa pracy zapraszam do cywila

Anonymous

03/01/2021

Dodane przez Zielony w odpowiedzi na

To gdzie Ty byles przez te 12 lat. Jak soba za bardzo nic nie reprezentujesz to max starszy szeregowy dla Ciebie. Co myslales ze po 12 latach sami przyjda do Ciebie z awansem. Na to trzeba zasluzyc!

Żołnierz

03/01/2021

St. szer. 8 lat służby, wykształcenie wyższe i brak perspektywy na awans! Czegoś tutaj nie rozumiem. Nas już panowie mają, a nowych muszą czymś zachęcić. Żenada!!!

 

10 lat służby stopień st.szer. brak szansy na awans, a policjantów z 3 letnim stażem przyjmują do wojska na sierżantów, brak przeszkolenia wojskowego, kręcą się jak dzieci we mgle. Co to ma być? 

Kolwal

03/01/2021

Tu powinno być odwrotnie żołnierzy ze starzem na szkoły a ich zwolnione etaty uzupełnić cywilami po przeszkoleniu. A tu odwrotnie, to może po szkołach robić generałów a oficerowie niech  chodzą ppor po 20lat. Gdzie tu sens i motywacja dla żołnierzy już i tak są słabe morale a tu jeszcze dociskają. 

Jak podoficerowie i oficerowie nie maja szans na kontrakt bo jest ich za dużo. A i zapomnieli dodac ze trzeba szczepionke covidową przyjąc bo żołnierzy zmuszaja nieofichalnie ale zmuszaja. Wojsko = brak logiki. 

Mamy pełno szer. i st. szer., którzy mają ponad 10 lat służby, ale nie maja znajomości więc z "podoficerki" nici a teraz jeszcze straszą, że jak się nie zaszczepisz to nigdzie na żaden kurs i szkolenie nie pojadą 

Tylko Panowie nie rozumiem jednego, dlaczego jesteście źli na tych młodych którzy awansują szybciej?  To nie jest nasza wina, że po 5 latach studiów oficerskich osiąga się więcej niz po 15 latach w wojsku. Moim zdaniem też jest to niesprawiedliwe, ale jest tak więc nie ma sie co dziwić że takich ludzi będzie przybywać. Rozmawiałem jakis czas temu z amerykańskim żołnierzem i powiedział mi że u nich awansy są na zasadzie osiągnia pewniej liczby punktów,  które zbiera się przez wszystkie lata służby.  Np za wyjazd na misje jest powiedzmy 10 pkt, za rok służby 20 itd itd. Trochę jak w grze ale daje możliwość rozwoju. Jaki świat byłby piękny gdyby nie to że nasz rząd to taki ciemnogród dla którego nie liczy się nikt

 

Dodaj komentarz